Amerykańska firma BorgWarner otworzy w Krakowie centrum badawczo-rozwojoweMateriały prasowe

Amerykańska firma BorgWarner otworzy w Krakowie centrum badawczo-rozwojowe

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża i znana międzynarodowa firma inwestuje w stolicy Małopolski. Amerykańska firma BorgWarner ogłosiła, że planuje zainwestować dwa miliony euro w nowe centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie.

Prace w krakowskim centrum o powierzchni 3000 mkw. skoncentrowane będą na na rozwoju energoelektroniki do pojazdów elektrycznych, w tym wysoce zaawansowanych sterowników, inwertorów i konwertorów DC/DC. W ciągu najbliższych czterech lat BorgWarner chce zatrudnić w nim ponad 250 osób.

Firma przeprowadza obecnie rekrutację na nowe stanowiska pracy w Krakowie. Wszelkie informacje dostępne są na ich oficjalnej stronie internetowej.

W Polsce BorgWarner działa aktualnie w dwóch lokalizacjach. W Jasionce pod Rzeszowem są umiejscowione zakłady dywizji: Turbo Systems (sprężarki), Morse Systems (łańcuchy rozrządów, napinaczy i systemów zmiennych faz rozrządu) oraz Transmission Systems (moduły sterujące do automatycznych skrzyń biegów ze sprzęgłami jednokierunkowymi i płytkami ciernymi oraz zaworami elektromagnetycznymi) oraz centrum R&D. W Błoniu pod Warszawą działa spółka BorgWarner Mobility Poland.

REKLAMA

O inwestorze:

BorgWarner jest częścią amerykańskiego koncernu BorgWarner Inc., producenta komponentów i systemów zaawansowanych technologii dla układów napędowych w pojazdach. Firma specjalizuje się w produkcji turbosprężarek, układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych oraz łańcuchów i modułów rozrządu ze zmiennymi fazami dla branży motoryzacyjnej i obecnie jest liderem w produkcji tych urządzeń w Europie.

Firma dostarcza swoje produkty m. in dla takich światowych marek samochodowych jak Fiat/GM, Ford, Audi, Volkswagen czy Jaguar.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA