Amerykańska firma Samsara otwiera nowe centrum technologiczne w WarszawieJakub Zazula

Amerykańska firma Samsara otwiera nowe centrum technologiczne w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna amerykańska firma technologiczna inwestuje w Polsce. Przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, na otwarcie swojego biura w Warszawie zdecydowała się firma Samsara, która utworzy liczne miejsca pracy dla wysoce wykwalifikowanych specjalistów z obszaru IT.

Przez ostatnie miesiące PAIH aktywnie wspierała Samsarę w wyborze lokalizacji na pierwsze biuro firmy w Polsce oraz organizowała spotkania z przedstawicielami sektora IT i BSS oraz agencjami HR. Po licznych konsultacjach ostatecznie podjęto decyzję o otworzeniu centrum w Warszawie.

Przez pierwszy rok swojej działalności w Polsce, Samsara planuje rekrutację, mającą na celu utworzenie najważniejszego, po biurze w Stanach Zjednoczonych, centrum technologicznego tej firmy. Warszawskie centrum będzie odpowiedzialne za rozwój jednego z najważniejszych produktów oferowanych przez tą amerykańską firmę.

REKLAMA

– Obecnie istnieje potrzeba takich rozwiązań jak te oferowane przez Samsarę - skoncentrowanych na zmniejszeniu zużycia energii oraz poprawie wydajności operacyjnej i bezpieczeństwa. Zespół inżynierów w Polsce skoncentruje się na budowie telematyki flotowej Samsary, jednego z naszych podstawowych produktów. Zdecydowaliśmy się otworzyć biuro w Warszawie ze względu na światowej klasy polskie programy informatyczne oraz fakt, że Polska konsekwentnie zajmuje czołowe miejsce w kształceniu wybitnych talentów technologicznych. Z niecierpliwością czekamy na rozwój naszej obecności w całej Polsce – informuje Rick Carragher, wiceprezes ds. inżynierii w firmie Samsara.

– Otwarcie tego biura potwierdza trend, że liczba inwestycji zagranicznych w naszym kraju rośnie z roku na rok. Pokazuje, że Polska ze względu na swoją innowacyjność jest krajem atrakcyjnym dla inwestorów i partnerów biznesowych – podkreśla Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA