DODAJ

Armeton rozbuduje fabrykę w podoławskich Stanowicach

Stanowice
Foto: pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2016-12-11 15:19:05
Armeton d.o.o. (ltd) jest spółką międzynarodową z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, specjalizującą się w produkcji betonowych przeciwwag do urządzeń AGD, m.in. pralek, zmywarek oraz kuchenek.

Od 2007 roku posiada zakład produkcyjny w Stanowicach pod Oławą przy ulicy Jarzębinowej (Armeton Polska). Inwestor złożył właśnie wniosek o pozwolenie na rozbudowę istniejącej hali produkcyjno-magazynowej i przebudowę budynku produkcyjno-magazynowego.

Łączna kubatura rozbudowywanych i przebudowywanych obiektów to 72 841 m3. Projekt architektoniczny przygotował architekt Henryk Leszczak.

Fabryka Armeton Polska w Stanowicach znajduje się na terenie Gminnej Strefy Rozwoju. Oprócz niej w strefie zainwestowały już następujące firmy: Algibox Pl Sp. z o.o. (producent opakowań), American Axle & Manufacturing Poland Production Sp. z o.o. (motoryzacyjna, produkcja podzespołów), ARDEX Polska Sp. z o.o. (produkcja chemii budowlanej), AUTO-COMPLEX OŁAWA (diagnostyka samochodowa), BAMA-EUROPA Sp. z o.o. (branża spożywcza), BIMs PLUS FHH Sp. z o.o. DOLNY ŚLĄSK Sp.K. (armarura sanitarna), Cargo Truck Tranding Sp. z o.o. (branża motoryzacyjna), Fabin PTU (tokarstwo produkcyjno-usługowe), PHUT Fabo (transport, spedycja i logistyka), Heiche Polska Sp. z o.o. (galwanizernia), Kompozyty Sp. z o.o. (produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych), KOTT Sp. z o.o. (wytwarzanie części zamiennych z metalu), Lorenz Bahlsen Snack World Sp. z o.o. (produkcja spożywcza  słone przekąski), METAL-TRANS (usługi budowlane), PPHU Poltrans (produkcja części zamiennych do samochodów ciężarowych, naczep i autobusów), Roba Metals Polska Sp. z o.o. (obróbka metali i pochodnych), Sandbet Fabryka Betonu Maciej Jucha (produkcja betonu), Semmelrock Stein + Design Sp. z o.o. (produkcja kostki brukowej), SG Sp. z o.o. (produkcja opakowań spożywczych), Šoko Sp. z o.o. (produkcja wyrobów z metalu) i WISI AUTOMOTIVE POLSKA Sp. z o.o. (produkcja systemów teleinformatycznych dla branży samochodowej).

Inwestycja związana jest z rozwojem fabryki w Stanowicach i dużą ilością nowych zamówień na wyroby tego producenta. Inwestycja w rozbudowę fabryki przyczyni się też do wzrostu zatrudnienia w Stanowicach.

W Polsce Armeton posiada jeszcze jeden zakład produkcyjny w Łodzi.