DODAJ

Będzie nowa inwestycja automotive w gminie Miękinia?

Miękinia
Foto: pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2017-01-23 23:23:09
Jak nieoficjalnie udało się dowiedzieć portalowi Investmap.pl terenami w gminie Miękinia interesuje się niemiecki inwestor z branży automotive. Firma skłonna jest zainwestować w Polsce około 25-30 mln euro i zatrudnić na początek około 300 pracowników. Firma jest jednym z kooperantów koncernu VW.

W kręgu zainteresowania inwestora jest jeszcze jedna lokalizacja na Górnym Śląsku.

Aktualnie w podwrocławskiej gminie Miękinia trwa budowa lub rozbudowa kilkunastu fabryk polskich i zagranicznych firm, dzięki którym w tej gminie w ciągu roku-dwóch przybędzie ponad 2000 nowych miejsc pracy.

Wielkim atutem gminy Miękinia jest bliskość Wrocławia, ale również bardzo przyjazne nastawienie władz lokalnych do inwestorów oraz duży wybór wielu ciekawych działek pod inwestycje, od najmniejszych do tych znacznie większych. Większość terenów jest dobrze skomunikowana i uzbrojona w odpowiednie media.

Na inwestycje w gminie Miękinia decydują się również wrocławskie firmy, a największymi inwestycjami firm z Wrocławia, które zdecydowały się na przeniesienie do tej podwrocławskiej gminy, a które są obecnie w budowie jest budowa nowej fabryki WAGO-ELWAG i NORIDS Chłodnie Polskie.