DODAJ

Paradigm Precision rozwija swoją fabrykę pod Wrocławiem

Aglomeracja Wrocławska
Paradigm Precision rozwija swoją
Orzech
2016-08-19 19:17:25
W Nowej Wsi Wrocławskiej, w gminie Kąty Wrocławskie amerykańska firma Paradigm Precision, od maja produkuje części do turbinowych silników lotniczych. Początkowo inwestor deklarował nakłady inwestycyjne w wysokości od 5 do 10 mln euro i zatrudnienie w ciągu najbliższych 2-3 lat około 250 pracowników. Już teraz wiadomo, że te wstępne deklaracje zostaną znacznie przekroczone. Firma na dobre zadomowiła się pod Wrocławiem i jak nieoficjalnie dowiedział się portal Investmap.pl jeszcze w tym roku w fabryce zatrudnienie znajdzie do 100 osób (wstępne szacunki mówiły o 50-60 pracownikach).

Amerykanie poszukują do swojego zakładu produkcyjnego inżynierów, technologów, kontrolerów jakości oraz operatorów maszyn. Na pracę mogą liczyć np. absolwenci techników (szczególnie o specjalności obróbka skrawaniem). 


Współpraca ze szkołami średnimi

Paradigm Precision planuje także współpracę ze szkołami średnimi tak, by umożliwić młodzieży poznanie najnowszych osiągnięć w zakresie produkcji lotniczej.


Dostawca dla wielu znanych producentów lotniczych

W podwrocławskiej fabryce odbywa się produkcja elementów do silników odrzutowych, które następnie trafią do docelowych odbiorców m.in. Rolls-Royce, General Electric, Pratt & Whitney czy Snecma.

Według szacunków około 90 proc. samolotów komunikacyjnych napędzanych jest silnikami z częściami produkowanymi przez Paradigm Precision. Firma uczestniczy także w wielu nowatorskich projektach, które zaowocowały np. powstaniem silników napędzających najnowsze Boeingi i Airbusy.