DODAJ

Zainwestowali miliard złotych pod Wrocławiem i będą inwestować dalej

Nowa Wieś Wrocławska
Fabryka Nestlé PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej (foto: materiały inwestora)
Orzech
2017-07-14 10:38:26
Szwajcarski koncern Nestlé zakończył właśnie kolejną rozbudowę swojej wielkiej fabryki karmy dla psów i kotów Nestlé PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej, w podwrocławskiej gminie Kąty Wrocławskie.

W ciągu zaledwie 2 lat Nestlé zainwestowało w budowę a następnie rozbudowę tej fabryki 1 mld zł i zatrudnia w niej obecnie około 900 osób. Powierzchnia produkcyjna wynosi obecnie 135 tys. mkw.

Zostały wybudowane m.in. hale produkcyjne, część biurowa oraz magazyny. To nie koniec inwestycji Nestlé, bo firma ta w kolejnych latach planuje dalszą rozbudowę tej fabryki.

Tylko w zeszłym roku załoga fabryki zwiększyła się o 350 pracowników i nadal poszukiwani są kolejni chętni do pracy. Jest to rezultat kolejnej rozbudowy zakładu i zwiększenia produkcji. W przyszłym roku ilość pracowników zatrudnionych w zakładzie produkcyjnym w Nowej Wsi Wrocławskiej ma przekroczyć 1200 osób.

W następnych dwóch, trzech latach Nestlé planuje zatrudnić dodatkowo kilkaset osób. Obecnie firma poszukuje pracowników w wyspecjalizowanych zawodach, w tym również doświadczonych elektromechaników, inżynierów automatyków oraz operatorów zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Koncern Nestlé z produktami dla zwierząt domowych jest obecny na polskim rynku od 16 lat. Placówka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszym w Polsce zakładem produkującym karmę dla zwierząt PURINA PetCare na rynki europejskie. Aktualnie firma produkuje w podwrocławskiej fabryce głównie karmę dla kotów Felix, w większości przeznaczoną na niemiecki rynek. 90% składników karmy produkowanej w fabryce pochodzi od polskich dostawców.

Fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszą w Polsce oraz trzecią inwestycją produkującą karmę dla zwierząt Nestlé PURINA PetCare w Europie Centralnej.