DODAJ

Będzie wysoko! Rusza kolejny etap Promenad Wrocławskich, nad samą Odrą [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Będzie wysoko! Rusza kolejny
Tomasz Matejuk
2018-01-15 10:29:57
Wrocławska firma Vantage Development rusza z kolejnym etapem osiedla Promenady Wrocławskie. Nad samą Odrą powstanie ponad 200 mieszkań, a wysokość budynków sięgnie 14 kondygnacji.

Jak podkreślają przedstawiciele dewelopera, premiera kolejnego, VIII etapu osiedla to
 bez wątpienia wydarzenie roku dla samej spółki, ale i jeden z ważniejszych momentów dla rynku nieruchomości we Wrocławiu.

Jeszcze w 2011 roku, kiedy ruszała budowa I etapu, wielu klientów zwracało się do spółki z pytaniem, kiedy będą  gotowe mieszkania nad Odrą. To, co wtedy funkcjonowało jedynie w formie planów, dziś staje się rzeczywistością. Będzie to wyjątkowy etap nie tylko całego osiedla, ale i wyróżniająca się inwestycja na mapie nowo powstających projektów we Wrocławiu – zapewnia inwestor. 

mat. inwestora


14 kondygnacji

Trzy nowe budynki staną przy samym brzegu Odry w oddaleniu od ulicy Zakładowej. 
Kolejnym atutem inwestycji ma być wysokość budynków, sięgająca nawet 14 kondygnacji. 

Rozpoczęcie realizacji i wprowadzenie do oferty tego etapu Promenad Wrocławskich było długo wyczekiwanym przez klientów i cały rynek momentem. Nie jest tajemnicą, że położone nad Odrą mieszkania, są jednym z najatrakcyjniejszych produktów dostępnych obecnie na rynku  mówi Edward Laufer, prezes Vantage Development.

Jak dodaje Laufer, s
am projekt Promenad Wrocławskich wchodzi też w decydującą fazę.

W ciągu najbliższych kilku lat przestrzeń wzdłuż Odry wypełnią kolejne budynki tego wyjątkowego projektu – podkreśla Edward Laufer.

mat. inwestora


Ponad 200 mieszkań nad samą rzeką

W pierwszych dwóch budynkach znajdzie się 181 mieszkań oraz 6 lokali usługowych. Z kolei budynek C cechować będzie kameralność – na jednej kondygnacji powstaną jedynie 3 mieszkania, a w całym budynku będzie ich 22. 

 VIII etap Promenad Wrocławskich będzie miał wyższy od poprzednich etapów standard wykończenia. Klatki schodowe zostały zaprojektowane przez projektanta wnętrz i będą indywidualne dla każdego budynku. Większość dostępnych w ramach etapu mieszkań, posiadać będzie większe niż wcześniej balkony i tarasy ze szklanymi balustradami. Dodatkowo na najwyższych kondygnacjach budynków A i C powstaną trzy apartamenty, których głównym atutem będą tarasy o powierzchni do 134 mkw. z bezcennym panoramicznym widokiem – zapowiada deweloper.

W etapie VIII znajdą się 203 lokale o zróżnicowanym metrażu, począwszy od mieszkań mniejszych (28 mkw.), po duże i przestronne lokale o powierzchni do 142 mkw. Inwestycję uzupełnią podziemne oraz ogólnodostępne naziemne miejsca postojowe, rowerownie, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia dla jednośladów. Przestrzeń wspólną pomiędzy budynkami oraz pozostałymi etapami inwestycji wypełnią ogólnodostępne tereny zielone. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Erbud. 

mat. inwestora


Vantage szykuje się do kolejnych inwestycji

Vantage Development cały czas kupuje też ko
lejne grunty pod nowe inwestycje. Pod koniec 2017 roku grupa zabezpieczyła dwie działki przy ulicy Buforowej, kupi także działkę przy ulicy Kobierzyckiej.

Przede wszystkim jednak firma zawarła porozumienie ze spółką Rank Progress, na mocy którego podpisane zostały dwie umowy dotyczące nabycia udziałów w prawie użytkowania wieczystego działek przy ulicy Wejherowskiej i Białowieskiej o powierzchni 14 hektarów. To teren, gdzie ma powstać ogromne osiedle Marina Park.