DODAJ

Bydgoszcz szykuje się do odnowy kolejnych ulic

Bydgoszcz
Bydgoszcz szykuje się do
RynekInfrastruktury
2014-05-22 10:52:11

W Bydgoszczy rozpisano kolejny przetarg na remonty ulic w mieście. Latem nowa nawierzchnia pojawi się na ulicach osiedla Błonie, Szwederowo, Zawisza, Glinki i Prądach. Już teraz prowadzone są prace na ulicach z pierwszego etapu prac.


 


W tegorocznym budżecie na remont ulic Bydgoszcz zarezerwowała kwotę 15 mln zł. Zarząd Dróg i Komunikacji Miejskiej podzielił remonty na pakiety, które umożliwiają prowadzenie prac w sposób najmniej uciążliwy dla kierowców.


 


Do końca lipca planuje się wyremontowanie ulicy Władysława IV, Słonecznej, Barwnej, łochowskiej, Powstańców Warszawy, Glinki. Natomiast w sierpniu nakładki zostaną ułożone również na ulicy Stromej i Bronikowskiego.


 


Jak informuje bydgoski ratusz, do końca września nową nawierzchnię otrzyma ulica Żwirki i Wigury oraz Brzozowa. Teraz kierowcy muszą liczyć się z dłuższym czasem prowadzenia robót, ponieważ konieczna jest też wymiana podbudowy.


 


Kolejność remontów jest ustalana ze względu na znaczenie poszczególnych ulic w układzie komunikacyjnym, stopień zniszczenia, występujące natężenie ruchu oraz bezpieczeństwo. Nakładki nie mogą być wykonywane na ulicach ze słabą podbudową, gdyż wymagałoby to kompleksowej przebudowy. Wykonawca drugiego pakiety remontów zostanie wyłoniony na początku czerwca.


 


W ramach pierwszego, wiosennego, pakietu drogowcy zlecili remont ulic:. Kordeckiego, Toruńskiej, Fordońskiej, Wojska Polskiego (najbardziej zniszczone odcinki na Kapuściskach i Wzgórzu Wolności), Wyzwolenia, al. Ossolińskich oraz Rejewskiego.


 


Aktualnie prace są prowadzone na ulicy Fordońskiej. W najbliższych dniach zostaną one zakończone. W poprzednich latach miasto zagwarantowało środki na remont wielu innych odcinków tej ulicy. Nakładki ułożono między innymi pomiędzy ulicą Inflancką i wiaduktami Warszawskimi na obu jezdniach oraz od ulicy Wyścigowej do Spornej. W ramach budowy linii tramwajowej do Fordonu modernizowany będzie odcinek tej ulicy na wysokości ulicy Wyścigowej.