DODAJ

Pięć milionów w prezencie

Handel / Bytom
Pięć milionów w prezencie
graviteo
2011-12-02 12:01:42

Na pierwszy wystarczyło poczekać niespełna dwa miesiące, potem przyszedł kolejny, następny, jeszcze jeden, a w prezencie urodzinowym Agora Bytom otrzymała 5-milionowego klienta! miesięcy!

Bytom to miasto na prawach powiatu, położone w województwie śląskim, które zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego z 2010 roku zamieszkuje prawie 182 tysiące osób. Agora Bytom to największa galeria handlowa w mieście, oferująca prawie 100 sklepów i punktów handlowo-usługowych, centrum rozrywki Fantasy Park oraz multipleks Cinema City. Zgodnie z oficjalnymi danymi odwiedziło ją już ponad 5 milionów osób. I to zaledwie w ciągu roku od otwarcia! Teoretycznie każdy mieszkaniec Bytomia przyszedł do Agory ponad 27 razy, a każdy mieszkaniec regionu był w galerii dwukrotnie. Z matematycznego punktu widzenia galerię w ciągu roku odwiedziła... Norwegia, której liczba wszystkich mieszkańców zbliża się właśnie do 5 milionów osób. - Liczba klientów, która rocznie odwiedza galerie w średniej wielkości miastach oscyluje w okolicach 4 milionów. Nam udało się ten wynik zdecydowanie pobić, mimo że na Śląsku liczba galerii handlowych jest naprawdę duża i nie brakuje nam konkurencji. A to oznacza nasz spory sukces - mówi Mirosław Cechowski, dyrektor Agory Bytom.


 


Licznik Agory kręci się szybciej niż w sportowych samochodach. Pierwszy milion udało się przekroczyć już po niespełna dwóch miesiącach od otwarcia, które miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Wskazówka osiągnęła dwa miliony w marcu, a trzy przekroczyła w czerwcu. Po wakacjach pokazywała już cztery, a na urodziny przekroczyła pięć milionów. - Teraz wrzucamy szósty bieg - żartuje Mirosław Cechowski.  - To najlepszy urodzinowy prezent, jaki mogliśmy dostać od naszych klientów - dodaje.Rozpędzona Agora nie zamierza zwalniać, co pokazał urodzinowy festiwal zorganizowany przez galerię w rocznicę otwarcia. Koncerty, promocje i liczne konkursy przyciągnęły tłumy, a występ Ewy Farnej, był frekwencyjnym hitem, który obejrzał nadkomplet publiczności. Gwiazdy polskiej sceny muzycznej takie jak Afromental, czy Patrycja Markowska, wystawy w Galerii na Poziomie oraz tematyczne weekendy i wielkie konkursy sprawiają, że galeria w ciągu pierwszego roku osiągnęła status istotnego miejsca na bytomskiej mapie i zdobyła serca mieszkańców Bytomia. A dokładnie 5 milionów serc.