DODAJ

Nieplanowany remont drogi pod Wrocławiem zakończony

dolnośląskie
Nieplanowany remont drogi pod
RynekInfrastruktury
2014-03-18 11:12:51

Z niedzieli na poniedziałek oddano do użytku drogę między Trestnem i Blizanowicami. Przeszła ona nieplanowany remont ze względu na katastrofalny stan nawierzchni.


 


Wyremontowana droga stanowi popularny skrót z Siechnic i okolic do centrum Wrocławia, również dla ciężkich pojazdów. Pod koniec grudnia władze Siechnic musiały zamknąć drogę, natomiast remont nawierzchni i poboczy rozpoczęto w lutym.


 


Wykonawca prac wyremontował nawierzchnię drogi na wszystkich uszkodzonych fragmentach na całym odcinku z Trestna do Blizanowic. Po obu stronach jezdni wzmocniono i utwardzono pobocze, co jest ważne ze względu na niewielką szerokość drogi, połączoną z dużym natężeniem ruchu w obu kierunkach.


 


Przy okazji remontu zadbano też o bezpieczeństwo mieszkańców obu miejscowości. Uczyniono to poprzez zamontowanie trzech progów zwalniających. Zakończony remont nie jest docelowym rozwiązaniem dla tej drogi. Urzędnicy zapowiadają, że projekt docelowy przebudowy trasy będzie gotowy w połowie roku.


 


Szacunkowy koszt gruntownych prac na drodze łączącej Trestno i Blizanowice wynosi około 2,7 mln zł. Gmina Siechnice nie będzie posiadała w swojej kasie środków na inwestycję przez najbliższe dwa lata, więc zabiega o wsparcie finansowe starostwa wrocławskiego, Wrocławia oraz samorządowców z Oławy, Jelcza-Laskowic i Czernicy. Ma to sprzyjać powstaniu wspólnego wniosku o dofinansowanie przebudowy tej drogi.