DODAJ

PM Group projektuje dla Fresh Start Bakeries

dolnośląskie
PM Group projektuje dla
Kajtman
2012-01-10 18:00:11

Nowa inwestycja firmy Fresh Start Bakeries, należącej do światowego holdingu Aryzta, powstanie tym razem w Strzegomiu. To pierwsza inwestycja na strzegomskich terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Zakład produkcyjny zaprojektuje firma PM Group, która będzie także sprawować nadzór autorski i inwestorski nad inwestycją.


 


PM Group projektuje na zlecenie FSB Piekarnie Sp. z o. o. zakład produkcyjny wraz z pomieszczeniami biurowymi i zapleczem technicznym. Jego łączna powierzchnia wyniesie blisko 12 tys. mkw. – Obecnie zespół projektantów PM Group  opracowuje  projekt koncepcyjny nowego zakładu. Do końca marca opracowana zostanie dokumentacja do uzyskania niezbędnych decyzji i pozwoleń oraz do przeprowadzenia procedury przetargowej. Przewidujemy, że realizacja inwestycji rozpocznie się wczesną wiosną - informuje Łukasz Kantorowicz z PM Group. W kolejnych etapach współpracy, poza organizacją przetargów, inżynierowie z PM Group zajmą się nadzorem i zarządzaniem realizacją inwestycji. - Pierwszych wypieków spodziewamy się na początku 2013 roku – dodaje Łukasz Kantorowicz. 


 


Fresh Start Bakeries Europe jest liderem w produkcji pieczywa hamburgerowego, dostarczanego do sieci sklepów i restauracji na całym świecie. Europejskie piekarnie FSB działają w Barcelonie, Madrycie, Sztokholmie, Malmo, Duisburgu oraz w miejscowości Michałów-Reginów pod Warszawą.


PM Group jest międzynarodową firmą architektoniczną, m.in. zarządzającą realizacją inwestycji i zajmującą się doradztwem technicznym dla sektora prywatnego i publicznego. Firma powstała w Irlandii, a obecnie posiada biura w Europie, Azji i Ameryce Północnej. W Polsce siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, ale spółka prowadzi także biura w Warszawie i Krakowie.


 


Informacje o PM Group w Polsce


PM Group na całym świecie zatrudnia blisko 1700 osób. W rodzimej Irlandii jest największą firmą inżynierską i liderem w zakresie projektowania i zarządzania inwestycjami w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym. PM Group Polska zatrudnia blisko 200 inżynierów i architektów.


Do klientów PM Group z sektora prywatnego należą m.in. DELL, 3M, LG Display, Pittsburgh Glass Works, NSK Steering Systems, Electrolux, Funai Electric, Procter & Gamble, Weyerhaeuser, L’Oreal, Colgate-Palmolive, PF Anpharm SA, Cargill, Wedel, Unilever, McCain Poland i Oriflame Cosmetics. W ramach projektów realizowanych w sektorze publicznym firma współpracuje m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, GDDKiA w Opolu, Urzędami Miast Wrocławia, Legnicy, Poznania, Szczecina i Jeleniej Góry, MPWiK w Krakowie, PWiK w Brzegu, Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie oraz Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg”.


W 2008 roku za dużą dynamikę rozwoju firma otrzymała od Brytyjsko – Polskiej Izby Handlowej nagrodę w kategorii Business Development. W 2010 roku nagrodzono ją tytułem Lidera Eko-inwestycji za projekt poprawy gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji jeleniogórskiej. Jest też dwukrotnym laureatem Gazeli Biznesu i Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego oraz pierwszej nagrody w konkursie Bezpieczna Budowa 2008 i wyróżnienia w tym samym konkursie w 2011 roku, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy.