DODAJ

Rajska 8: rozpoczęcie budowy – inwestor zawarł umowę z Budimex S.A. na realizację apartamentowca i biurowca

Mieszkania i domy / Gdańsk
Rajska 8: rozpoczęcie budowy
Kajtman
2016-11-08 11:50:04
Apollo-Rida – spółka realizująca projekty deweloperskie i inwestycyjne w zakresie nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych – rozpoczyna budowę gdańskiego projektu przy ul. Rajskiej 8. Mieszkania w kompleksie nieopodal zabytkowego Małego i Dużego Młyna oraz kościoła Św. Katarzyny cieszą się ogromną popularnością. Budynek doskonale wpisuje się w historyczne centrum Gdańska, a jego fasada koresponduje z wyglądem pobliskich kamienic. Zakończenie prac budowlanych przewidywane jest na maj 2018 roku.

Inwestor potwierdził zawarcie umowy z Generalnym Wykonawcą projektu, notowaną na WGPW, Budimex S.A. Kontrakt zakłada realizację 5-piętrowego budynku apartamentowego – gdzie znajdzie się 161 mieszkań, lokale usługowo-handlowe na parterze oraz podziemny garaż – i jednoczesną budowę sąsiadującego – od strony Hotelu Mercure – obiektu biurowego o 10 kondygnacjach. Zgodnie z informacjami dostępnymi w biurze sprzedaży inwestycji przy ulicy Gnilnej 2, ceny apartamentów rozpoczynają się od około 7,500 złotych za metr kwadratowy, natomiast zakup mieszkania dwupokojowego w najpopularniejszych metrażach to wydatek rzędu 500 tys. złotych. Budynek biurowy przeznaczony będzie na wynajem, a za jego komercjalizację odpowiedzialne jest agencja Cushman & Wakefield.

Oficjalne rozpoczęcie budowy inwestycji w centrum Gdańska to ważne wydarzenie dla Apollo-Rida. Jesteśmy niezmiernie dumni, że po 70 latach działka przy Rajskiej i Heweliusza zostanie zagospodarowana z naszym udziałem. Zaproponowane przez nas budynki przywrócą tu tkankę miejską w najlepszej architektonicznej oprawie i skali doskonale wpisującej się w kontekst otoczenia. Jesteśmy przekonani, że zarówno apartamenty, jak i biura w tej prestiżowej okolicy okażą się komercyjnym sukcesem – powiedział Rafał Nowicki, prezes zarządu dewelopera.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biura sprzedaży apartamentów, które znajduje się na pierwszym piętrze części biurowej Centrum Handlowego Madison, wejście od ul. Gnilnej 2.