DODAJ

Jak zbudować funkcjonalną halę magazynową?

Jak zbudować funkcjonalną halę
Maxymil_yan
2014-04-29 13:15:38

Miejsce składowania poszczególnych materiałów musi być przede wszystkim dostosowane nie tylko do specyfiki produktów, ale i nie tylko. Hale magazynowe pełnią istotną rolę w działalności firmy, dlatego należy dochować wszelkiej staranności, aby obiekt był funkcjonalny i przynosił wymierne korzyści.
Cechy funkcjonalnej hali


Budowa funkcjonalnej hali magazynowej wymaga dopracowania projektu w najdrobniejszych detalach, a co za tym idzie zazwyczaj modyfikacji koncepcji klienta. Projektant powinien dopasować wizję zleceniodawcy do jego możliwości finansowych i warunków lokalizacyjnych. Proponowany sposób wykonania może się bowiem okazać nieadekwatnym do terenu, na którym ma powstać magazyn. W zależności od rodzaju składowanego materiału, podejmowane są decyzje dotyczące metody pokrycia ścian oraz dachu, zastosowania ocieplenia, powierzchni czy układu konstrukcyjnego – na przykład dla hal wysokiego składowania.


 


Z budową magazynu wiąże się także opracowanie rozwiązań logistycznych. Inwestor oczekuje od funkcjonalnej hali efektów w postaci krótkiego terminu dostaw i ograniczenia do niezbędnego minimum kosztów transportu. Ergonomiczne rozmieszczenie produktów również ma duże znaczenie dla oszczędności czasu i pieniędzy.


 


Zagadnień jest wiele, więc warto zlecić zamówienie rzetelnemu i wiarygodnemu wykonawcy. Firma, która ma zrealizować inwestycję powinna posiadać kreatywny zespół projektantów, pracujących na zaawansowanych programach, wspartych wiedzą i doświadczeniem kadry kierowniczej oraz monterów. 
Sprawdzony wykonawca hal magazynowych


Jedną z firm projektującą i budującą hale w zgodności z zasadami tworzenia funkcjonalnego magazynu jest CoBouw. Polsko-holenderska spółka kompleksowo wykonuje inwestycje, w tym w generalnym wykonawstwie. Obiekty powstają na bazie prefabrykowanych konstrukcji stalowych - http://www.cobouw.pl/konstrukcje-ze-stali, czego efektami są krótki czas budowy, duże rozpiętości przy użyciu niewielkiej ilości podpór oraz niższe koszty.


 


Więcej informacji na temat oferty oraz przykładowe realizacje można znaleźć na stronie http://www.cobouw.pl – hale magazynowe.