DODAJ

Jest pozwolenie na budowę długo wyczekiwanego hotelu przy Zwycięskiej

Hotele / Wrocław
Jest pozwolenie na budowę
Mariusz Bartodziej
2017-09-05 14:12:28
Obiekt ma powstać naprzeciwko Toru Wyścigów Konnych na wrocławskich Partynicach. Jak zdradza przedstawicielka inwestora, na informacje dotyczące tej inwestycji będzie jeszcze trzeba poczekać około pół roku.


W połowie sierpnia inwestor otrzymał zgodę na realizację przy ulicy Zwycięskiej 5 obiektu o kubaturze 18 tys. metrów sześciennych. Powstanie on na działkach o numerach: 4/2, 4/1, 5/30, 5/35, 13 i 2/1. To teren o łącznej powierzchni ponad 1 ha.

Za projekt odpowiada wrocławski architekt Tomasz Bzdęga z Biura Architektonicznego Bzdęga-Wiśniewski.

UM Wrocławia


Kilkuletnie opóźnienie

Hotel na tej działce miał powstać jeszcze przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Ówczesny plan zakładał zrealizowanie 206-pokojowego hotelu Park Inn, międzynarodowej sieci hotelarskiej Rezidor Hotel Group.

Otwarcie tego hotelu klasy biznes planowane było na początek 2012 roku.

Oprócz 206 nowocześnie i kolorowo zaprojektowanych i obszernych pokoi w stylu marki Park Inn, nowy hotel miał oferować również restaurację i bar oraz rozległe centrum konferencyjno-bankietowe o powierzchni ponad 800 mkw., centrum fitness, jak również duże powierzchnie parkingowe dla samochodów osobowych oraz autokarów. Odpowiedzialnym za doprowadzenie do zawarcia umowy pomiędzy inwestorem a siecią Rezidor była firma HS Consulting z Krakowa.

fot. Orzech