DODAJ

Budimex wybuduje nową drogę startową w Pyrzowicach

Komunikacja publiczna / Pyrzowice
Budimex wybuduje nową drogę
graviteo
2012-11-26 13:45:29

26 listopada Budimex podpisał z Górnośląskim Towarzystwem Lotniczym SA kontrakt na budowę nowej drogi startowej wraz z niezbędną infrastrukturą w Porcie Lotniczym "Katowice" w Pyrzowicach.

Umowa ma wartość 121,6 mln złotych netto.Prace rozpoczną się w ciągu 30 dni od podpisania umowy. Nowa droga startowa będzie gotowa na koniec września 2014 roku.Zakres prac obejmuje:  • budowę 3,2 kilometrowego odcinka drogi startowej z betonu asfaltowego,

  • budowę dróg kołowania i dróg technicznych,

  • przebudowę systemu radionawigacyjnego,

  • budowę sieci teletechnicznych dla urządzeń radionawigacyjnych i meteorologicznych.


 


Prace przygotowawcze do budowy pasa startowego rozpoczną się jesienią br., a roboty budowlane wiosną przyszłego roku.Budowa nowego pasa startowego w pyrzowickim porcie lotniczym to kolejny kontrakt Budimeksu związany z infrastrukturą lotniskową i drugi dla Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. W 2008 roku Budimex wybudował płytę postojową na tym lotnisku.W listopadzie br. Budimex zakończył budowę Portu Lotniczego Lublin. Inwestycja została laureatem tegorocznej edycji konkursu ,,Życie w Architekturze". Również w tym roku zakończyła się budowa terminala pasażerskiego w Gdańsku - Rębiechowie. Nowy terminal został uhonorowany tytułem ,,Budowa Roku 2011" oraz znalazł się w gronie laureatów konkursu ,,Skrzydła Trójmiasta".Budimex jest wykonawcą płyt postojowych lotniska w Gdańsku - Rębiechowie, w Warszawie i we Wrocławiu - Strachowicach. We Wrocławiu Budimex rozbudował także terminal pasażerski (2008). Spółka przebudowała również drogi startowe na warszawskim lotnisku, a obecnie rozbudowuje tam pole wzlotów.