DODAJ

C&W doradza przy kolejnych transakcjach najmu w Katowicach

Katowice
C&W doradza przy kolejnych
Kajtman
2013-09-16 14:46:23

Firma doradcza Cushman & Wakefield pośredniczyła w dwóch transakcjach najmu powierzchni biurowych w Katowicach. Pramerica Życie TUiR wynajęła 310 mkw. na terenie kompleksu Kostki. Atena S.A. zaadaptowała 301 mkw. powierzchni Nowego Katowickiego Centrum Biznesu na biuro sprzedaży.


 


Pramerica Życie TUiR SA stanowi spółkę grupy kapitałowej firmy Prudential Financial, Inc., wiodącej na świecie firmy świadczącej usługi finansowe. Pramerica Życie TUiR SA obsługuje około 60 000 polskich klientów od ponad 13 lat. Firma oferuje ubezpieczenia klientom instytucjonalnym i indywidualnym.


 


Kompleks Kostki to odnowiony w 2012 roku kompleks biurowy składający się z trzech budynków o łącznej powierzchni ok. 3 900 mkw. Obiekt usytuowany jest przy ulicy Chorzowskiej 108, stanowiącej jedną z głównych arterii Katowic. Naprzeciwko zlokalizowane jest największe w regionie centrum handlowe Silesia City Center. Budynki są dobrze skomunikowane z transportem miejskim oraz międzynarodowym. W pobliżu znajduje się Dworzec Główny PKP oraz dwa lotniska: w Pyrzowicach i Kraków-Balice. Pramerica Życie TUiR SA wprowadziła się do obiektu w czerwcu br.


 


Atena S.A. istnieje od 1991 roku. Firma oferuje kompleksowe systemy informatyczne dla biznesu. Specjalizuje się w zarządzaniu dużymi projektami wdrożeniowymi. W 2011 r. przychody firmy osiągnęły poziom blisko 100 mln zł. Atena S.A znalazła się w prestiżowym rankingu najdynamiczniej zwiększających swoją wartość firm w Polsce, przygotowanym przez miesięcznik Forbes wraz z Dun & Bradstreet w 2012 roku. W związku z rozwojem oferty usług, sopocka spółka otwiera nowe biuro sprzedaży w Katowicach.


 


Nowe Katowickie Centrum Biznesu to ośmiokondygnacyjny nowoczesny biurowiec. Obiekt również znajduje się w Katowicach przy ul. Chorzowskiej 6, w pobliżu m.in. Galerii Katowickiej. Nowe Katowickie Centrum Biznesu oferuje biura o łącznej powierzchni ok. 13 000 mkw. Budowa obiektu została ukończona w 2012 r. Spółka Atena S.A. wprowadziła się do budynku w lipcu.


 


„Katowice to jeden z rozwijających się regionalnych rynków biurowych, który cechuje się bardzo niskim współczynnikiem pustostanów. W wypadku kompleksu Nowe Katowickie Centrum Biznesu to już trzecia transakcja przy której doradzaliśmy w ostatnim czasie. Na początku roku do obiektu wprowadził się jeden z liderów branży FMCG, którego reprezentowaliśmy w procesie najmu prawie 5,5 tys. mkw. powierzchni. Dodatkowo, z naszą pomocą, około 300 mkw. wynajęła w tym miejscu jedna z największych firm ubezpieczeniowych na świecie” – mówi Krzysztof Misiak, Associate, kierownik sekcji miast regionalnych w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.