DODAJ

Sopra Steria przedłuża umowę w katowickim Altusie

Katowice
Sopra Steria przedłuża umowę
Kajtman
2015-11-02 12:52:45
Spółka technologiczna Sopra Steria Polska przedłużyła umowę na wynajem ok. 4 100 mkw. w katowickim biurowcu Altus. Wynajmującego reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield, po stronie najemcy występowała firma Colliers International.

Sopra Steria Polska jest globalnym dostawcą usług i rozwiązań informatycznych. Głównymi klientami spółki są firmy i instytucje publiczne poszukujące sposobów na usprawnienie działań i zwiększenie swoich zysków. Firma zatrudnia 37 000 pracowników w ponad 20 krajach. W katowickiej siedzibie firmy pracuje ponad 800 osób.

Przedłużenie na kolejne lata współpracy z budynkiem Altus w zakresie wynajmu powierzchni biurowej pozwoli nam komfortowo planować rozwój firmy, zwłaszcza, że w przyszłym roku zamierzamy zwiększyć zatrudnienie do 1000 osób. Warunki techniczne budynku pozwalają nam oferować usługi na najwyższym poziomie, co obecnie na rynku IT jest jedną z kluczowych kwestii – mówi Marek Andrzejuk, Head of Shared Services, Sopra Steria Polska.

Transakcja dla Sopra Steria to jedna z największych umów na katowickim rynku biurowym w tym roku. Firmy z sektora nowoczesnych technologii wymagają odpowiedniego zaplecza technicznego i elastycznych rozwiązań – decyzja o wyborze biura może w tym przypadku decydować o sprawnym funkcjonowaniu firmy – mówi Robert Karniewski, Partner i Dyrektor Rynków Regionalnych w Dziale Powierzchni Biurowych Colliers International.

Budynek Altus jest zlokalizowany w samym sercu Katowic u zbiegu ulic Uniwersyteckiej i Piastowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego „Spodka” i Ronda gen. Ziętka. Do najważniejszych instytucji administracyjnych, biznesowych i kulturalnych miasta można dotrzeć w ciągu kilku minut.

Kompleks budynków Altus to trzy połączone ze sobą bryły, których wspólnym elementem jest rozległe atrium. To najwyższy wieżowiec na Śląsku oraz czwarty najwyższy obiekt w Polsce znajdujący się poza Warszawą. Przy dobrej pogodzie można go dostrzec nawet z odległości 100 km. Sama budowla liczy 30 kondygnacji naziemnych i 125 metrów wysokości. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi blisko 70 000 mkw., w tym ponad 15 000 mkw. to powierzchnia biurowa klasy A. Od 2013 roku właścicielem budynku jest spółka Izera.

Budynek Altus jest najnowocześniejszym budynkiem na Śląsku i bardzo się cieszę, że firma Sopra Steria Polska zdecydowała się pozostać z nami, uznając, że budynek spełni ich wszystkie oczekiwania – mówi Maciej Jaglarz, właściciel budynku.

Cieszę się, że firma Sopra Steria doceniła korzystne zmiany w budynku Altus i zdecydowała się pozostać jako jego główny najemca. Negocjacje tej umowy pokazują, jak ważne jest zrozumienie potrzeb klienta i elastyczne podejście do zmieniających się potrzeb biznesowych najemców. Dodatkowo zróżnicowanie funkcji (hotel, restauracje, fitness i sklepy) w tak atrakcyjnej lokalizacji jest istotnym wyróżnikiem Altusa na rynku polskim – mówi Krzysztof Misiak, Partner, Dyrektor Sekcji Miast Regionalnych w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.