DODAJ

Bronowicka korona biurowa w nowej odsłonie

Biura / Kraków
Bronowicka korona biurowa w
Damian Daraż
2017-10-26 00:25:42
Wpisane w Bronowicką panoramę Krakowa biurowce Galileo, Newton i Edison zostały poddane przebudowie. Modernizacje trzech biurowców przeprowadzono etapami, prace rozpoczęły się w połowie lutego 2017 roku, a zakończyły w połowie września.

Budowa kompleksu biurowego należącego do firmy GTC rozpoczęła się w 2002 roku. Jako pierwszy w 2003 roku oddany do użytku został biurowiec Galileo, kolejny był Newton, w 2007 r., następny Edison, oddany do użytku został w 2008 r. Budowa ostatniego budynku biurowego o nazwie Pascal ukończona została w 2014 roku. Całkowita powierzchnia czterech budynków to 36 800 mkw.

Biurowce Galileo, Newton, Edison, przeszły gruntowną modernizację i dostosowane zostały do obecnych standardów. Proces przebudowy obiektów przebiegał etapami od 15 lutego do 15 września 2017 roku. W ramach przeprowadzonych prac odnowiono w trzech biurowcach lobby recepcyjne, ściany wewnętrzne, w tym podwieszane sufity zyskały nowe okładziny, oświetlenie, w częściach wspólnych pojawiły się nowe meble. Modernizacji poddana została także cała infrastruktura techniczna biurowców, w tym windy. Ponadto budynek Edison wzbogacił się o grotę solną, siłownię oraz salę konferencyjną. Ceramiczne elewacje budynków zostały wyczyszczone i zaimpregnowane.

Teren wokół budynków również został poddany modernizacji, wymieniona została infrastruktura techniczna wokół kompleksu, parking zyskał nową nawierzchnię, oświetlenie, elementy małej architektury, parkingi na rowery, pojawiło się również więcej zieleni.