DODAJ

Cały kompleks Unity Centre będzie gotowy za półtora roku

Biura / Kraków
Cały kompleks Unity Centre
Damian Daraż
2017-12-04 22:39:33
Dotychczasowe ustalenia odnośnie harmonogramu prac budowlanych kompleksu Unity Centre uległy zmianie. Jeszcze w marcu harmonogram zakładał zakończenie budowy wszystkich pięciu obiektów w czwartym kwartale 2019 roku, nowe ustalenia zakładają oddanie całego projektu pół roku wcześniej.

Harmonogram prac do tej pory zakładał, że dwa pierwsze budynki, w tym hotel gotowe w stanie surowym będą w połowie 2018 roku, kolejne dwa w listopadzie. Cztery pierwsze budynki oddane do użytku na wiosnę 2019 roku. Z kolei piąty budynek układanki Unity Tower oddany do użytku na końcu, jesienią 2019 roku. Te ustalenia są nie aktualne. Kompleks biurowo-usługowy gotowy będzie już w połowie 2019 roku, czyli za półtora roku.

Inwestor zdecydował się na zmianę kolejności oddawania budynków do użytkowania, rezygnując z etapowania. Inwestor chce zakończyć budowę wszystkich biurowców w zbliżonym czasie, zamiast oddawać do użytku pojedynczy budynek, przy którym wciąż trwa budowa. W nowych ustaleniach nie ulega zmianie jedynie to, iż jako ostatnia ukończona zostanie wieża Unity Tower. Prace przy przebudowie "szkieletora" rozpoczną się w styczniu 2018 roku.

Inwestor zakłada, że koniec czerwca 2019 roku to termin, w którym wszystko ma być gotowe, aczkolwiek do kilku miesięcy mogą potrwać prace wykończeniowe w lokalach biurowych. Oczywiste jest, iż ze względów logistycznych nie jest możliwe oddanie wszystkich pięciu budynków dokładnie w tym samym czasie, inwestor zakłada, że poszczególne budynki oddawane będą do użytku w odstępach 60 dniowych.

Wstępne plany inwestora zakładały, iż budowa kompleksu pochłonie pięć lat, okazuje się jednak, że jest możliwe wybudowanie całego olbrzymiego kompleksu w dwa lata.