DODAJ

Fundusz Episo 3 zarządzany przez Tristan Capital Partners kupuje park biurowy w atrakcyjnej lokalizacji w Krakowie

Biura / Kraków
Fundusz Episo 3 zarządzany
Kajtman
2015-05-19 16:52:59

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield poinformowała, że Grupa Rynków Kapitałowych z jej warszawskiego biura pośredniczyła w zawarciu umowy joint venture pomiędzy funduszem European Property Investors Special Opportunities 3 LP (EPISO 3), zarządzanym przez Tristan Capital Partners, a firmą Avestus Real Estate (Avestus). Transakcja dotyczy nabycia kompleksu biurowego Enterprise Park w Krakowie.


 


Enterprise Park to nowoczesny park biurowy klasy A, który docelowo będzie oferował ponad 50 000 mkw. powierzchni najmu brutto (GLA). W trzech istniejących już budynkach o powierzchni 29 462 mkw. wieloletnie umowy najmu podpisały renomowane firmy Cisco i Delphi. Kolejny budynek oferujący 5867 mkw. jest obecnie w budowie i został już w całości wynajęty. Kompleks Enterprise Park znajduje się w atrakcyjnej części Krakowa, przy al. Powstańców Wielkopolskich 13.


 


James Chapman, Partner i dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych w Europie Środkowej w firmie Cushman & Wakefield, powiedział: „To jedna z największych w tym roku transakcji na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Świadczy o silnym wzroście aktywności inwestorów instytucjonalnych w miastach regionalnych. Duży popyt na rynku najmu i rosnąca płynność sprawiają, że miasta takie jak Kraków stają się bardzo atrakcyjnym celem dla inwestorów”.