DODAJ

Inteligentny hotel w Krakowie

Hotele / Kraków
Inteligentny hotel w Krakowie
MatKoz
2011-10-25 12:15:36

Na początku 2012 roku przy ulicy Pawiej w Krakowie ma się rozpocząć budowa inteligentnego hotelu Puro. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to inwestycja zostanie oddana w pierwszym kwartale 2013 roku. Na razie projekt jest w trakcie realizacji, jego autorzy - B'Art Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz zobowiązali się go przygotować jeszcze przed końcem tego roku.


 


Hotel będzie się znajdował zaledwie kilka minut piechotą do Rynku. Wiadomo już, że będzie posiadał około 140 pokoi, lobby, zaplecze konferencyjne, gastronomiczne, a także parking podziemny z 25 miejscami. Krakowski Puro to trzeci obiekt tego typu w Polsce, pierwszy wybudowano we Wrocławiu przy ulicy Włodkowica, drugi ma powstać w Poznaniu przy ulicy Sławnej. Różnice między krakowskim, a wrocławskim obiektem obejmują jedynie strefę lobby. Puro we Wrocławiu jest też trochę mniejszy, posiada 102 pokoje i trzy nowoczesne sale konferencyjne


 


Nie wielkość hoteli jest jednak najważniejsza. Marka Puro dąży bowiem do tego, aby jej klienci mieli okazję mieszkać w komfortowo i nowocześnie wyposażonych pokojach, w bezpośredniej bliskości centrum miasta. Sieć hoteli Puro słynie na przykład z tego, że nie ma w nich tradycyjnej recepcji lecz check-in kiosk, gdzie każdy może sam się zameldować podając numer rezerwacji i nazwisko oraz odebrać zbliżeniową kartę-klucz do pokoju. Wszystkie procedury zostały tak uproszczone, aby hotel był prawie bezobsługowy. Pokoje krakowskiego Puro zostaną wyposażone w centralny panel dotykowy, dzięki któremu możliwe będzie sterowanie na przykład kolorem i natężeniem oświetlenia czy klimatyzacją. W razie potrzeby do dyspozycji gości będzie wirtualny Puro consierge i profesjonalna obsługa. Podobne rozwiązania posiada również wrocławski Puro. W najbliższych latach planowane jest powstanie kilku hoteli tego typu na terenie całego kraju.


mk