DODAJ

LC Corp postawi przy Kamiennej ponad 400 mieszkań. Jest zgoda na budowę

Mieszkania i domy / Wrocław
LC Corp postawi przy
Tomasz Matejuk
2017-09-11 09:43:28
Należąca do Leszka Czarneckiego firma deweloperska LC Corp szykuje się do inwestycji przy ulicy Kamiennej. W miejscu salonu samochodowego ma powstać ponad 400 mieszkań.


– Plan inwestycji zakłada budowę dwóch budynków, w których znajdzie się łącznie około 430 mieszkań. W części parteru usytuowane będą lokale usługowo-handlowe. Realizacja podzielona zostanie na dwa etapy – tłumaczył nam wówczas Wojciech Sury, rzecznik prasowy LC Corp.

Przedstawiciele dewelopera zapowiadali, że w pierwszym etapie wybudowany zostanie budynek od zachodniej strony nieruchomości, w drugim etapie budynek od wschodniej strony działki.

Całe przedsięwzięcie jest przewidziane do realizacja na działkach nr 3/11, 3/28, 3/32, 5/1 oraz części działek nr 3/15, 3/27.

UM Wrocławia


W połowie maja prezydent Wrocławia wydał decyzję środowiskową dla tego przedsięwzięcia, w w sierpniu LC Corp otrzymał pozwolenie na budowę budynków mieszkalno-usługowo-biurowych.

Spółka posiada ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę inwestycji przy ulicy Kamiennej. Prace projektowe przebiegają bez zakłóceń, zgodnie z harmonogramem. Utrzymujemy planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych I etapu w I kwartale 2018 roku – potwierdza Wojciech Sury.

Jak dodaje, pozostałe terminy, dotyczące zakończenia budowy I etapu oraz harmonogramu dla II etapu, firma będzie uzgadniać przy wyborze generalnego wykonawcy.
 
Jakub Zazula


Przypomnijmy, że na początku 2017 roku firma Pol-Motors, czyli wrocławski dealer samochodowy trzech marek: Ford, Hyundai i Suzuki, złożył wniosek o pozwolenie na rozbiórkę zespołu budynków przy ulicy Kamiennej 145. Na tym terenie stoi obecnie m.in. salon samochodowy i budynek biurowy. Pod koniec lutego wydano zgodę na rozbiórkę obiektów.

Aktualnie LC Corp buduje w stolicy Dolnego Śląska nowe osiedla Nowa Tęczowa i Sołtysowicka 32, kolejne etapy osiedli Maestro i Graniczna oraz biurowiec Retro Office House przy ulicy Piłsudskiego. 

W czwartym kwartale 2017 roku deweloper planuje też rozpocząć budowę mieszkań przy ulicy Racławickiej. Zgodnie z raportem giełdowym spółki, ma tam powstać 231 lokali o łącznej powierzchni 13 162 metrów kwadratowych. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2019 roku.