DODAJ

Hotele B&B pną się w górę!

Łódź/Katowice
Hotele B&B pną się
Kajtman
2016-04-13 12:40:10
Już wkrótce na hotelowej mapie Polski pojawią się dwa nowe obiekty sieci B&B. Międzynarodowa marka jest już obecna w Warszawie, Toruniu oraz we Wrocławiu, wkrótce do tych miast dołączą kolejne – Łódź i Katowice. Prace na budowach osiągnęły stan zaawansowany. Oba otwarcia zaplanowane są jeszcze w tym roku.

Grupa B&B Hotels liczy już prawie 360 hoteli. W Polsce funkcjonują aktualnie trzy obiekty pod szyldem trzeciej co do wielkości w Europie sieci hoteli ekonomicznych: B&B Warszawa-Okęcie (154 pokoje), B&B Wrocław Centrum (140 pokoi) oraz B&B Toruń (93 pokoje). Wizytówką sieci jest znakomita lokalizacja hoteli, która w połączeniu z atrakcyjną ceną i wysoką jakością świadczonych usług stanowi o ich przewadze konkurencyjnej.  

Łódź
Kolejny obiekt pod szyldem międzynarodowej sieci powstaje w centrum Łodzi, na działce zlokalizowanej przy al. Kościuszki 14. Tym samym lokalna baza hotelowa wzbogaci się o 149 pokoi. Klienci łódzkiego hotelu będą mogli skorzystać z noclegów w nowocześnie wyposażonych komfortowych pokojach jak również z bezpłatnego bezprzewodowego łącza internetowego Wi-Fi. 

Dodatkowo segment biznesowy otrzyma do dyspozycji nowocześnie wyposażoną salę konferencyjną, a odpowiedzią na potrzeby zmotoryzowanych gości będą podziemne i naziemne miejsca parkingowe. 

– Prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem, wpisując się w plan otwarcia hotelu jesienią 2016 r. Obecnie trwa montaż poszycia dachu oraz elewacji. Rozpoczęliśmy również prace związane z układaniem wykładzin w pokojach i montażem drzwi. Jednocześnie przystępujemy do porządkowania terenu zewnętrznego, w tym zagospodarowania zieleni – mówi Marek Czeryba, Kierownik Budowy z firmy CFE Polska, której Grupa B&B Hotels powierzyła realizację swojej łódzkiej inwestycji.

Katowice
Równolegle z budową w Łodzi wznoszony jest hotel B&B w Katowicach. Obiekt ten będzie usytuowany w samym sercu miasta, u zbiegu ulic Opolskiej i Sokolskiej, w bliskim sąsiedztwie Dworca Głównego PKP, tuż obok budynku Filharmonii Śląskiej. Goście otrzymają tutaj do dyspozycji 105 funkcjonalnie wyposażonych pokoi, każdy z bezpłatnym dostępem do szybkiego, bezprzewodowego Internetu. Hotel udostępni również salę konferencyjną z nowoczesnym zapleczem multimedialnym. Podziemny parking będzie dużym ułatwieniem dla osób podróżujących samochodem, szczególnie w kontekście lokalizacji hotelu w centrum miasta. Podobnie jak w Łodzi, także na Śląsku prace postępują bardzo sprawnie i bez opóźnień. 

Jak mówi Rafał Chmielewski, Senior Project Manager z firmy RD bud, która jest Generalnym Wykonawcą inwestycji, konstrukcja budynku gotowa jest już w 70%. Trwają prace na elewacji. Jednocześnie realizowany jest montaż instalacji i prowadzone są roboty wykończeniowe.

Jednocześnie Inwestor szykuje niespodziankę dla swoich gości w Łodzi oraz w Katowicach. 

– Kierowani chęcią rozwoju i ciągłego doskonalenia oferty pracujemy nad nowym wyglądem pokoi i hotelowego lobby. Więcej szczegółów zdradzimy już wkrótce – zapowiada Beatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B Hotels Polska.

Obiekty w Łodzi oraz w Katowicach projektu Jolanty Halagardy z pracowni projektowej Arbapol dołączą do sieci B&B jeszcze w tym roku. – Bardzo się cieszę, że B&B w Polsce wzbogaci się wkrótce o dwa nowe obiekty – dodaje Beatrice Bouchet.