DODAJ

Nałęczów: Zainwestuj w wakacyjne mieszkanie

Mieszkania i domy / Nałęczów
Nałęczów: Zainwestuj w wakacyjne
Kajtman
2014-08-06 13:52:46

Tysiące turystów odwiedzają co roku Nałęczów. Nocują w hotelach i pensjonatach, ale wynajmują też pokoje w prywatnych domach. Za dobę płacą co najmniej kilkadziesiąt złotych. Własne mieszkanie w tej miejscowości może więc być doskonałą inwestycją – zarówno dla tych, którzy chcą zarabiać na turystach, jak i dla osób, które  spędzają w Nałęczowie  wolny czas.


 


Nałęczów to turystyczna perła województwa lubelskiego. Urzeka gości malowniczym krajobrazem i wyjątkową architekturą. Jest też jednym w Polsce uzdrowiskiem o profilu wyłącznie kardiologicznym. Miasto liczy sobie zaledwie około 4 tys. mieszkańców¹, ale co roku gości tysiące turystów. Tylko w 2013 r. z tutejszych obiektów hotelowych skorzystało ponad 46 tys. osób.²


 


Dla mieszkańców Lublina, pobyt w Nałęczowie jest jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania weekendu. Nic dziwnego, bo dojazd zajmuje zaledwie około 30 minut. Przyjeżdża tu także wielu turystów i kuracjuszy z Warszawy. Wśród osób wypoczywających w Nałęczowie, są także goście zza granicy.Willa, hotel albo mieszkanie


Relaks w Nałęczowie kosztuje i to często niemało. W sezonie za nocleg w pensjonatach i hotelach trzeba zapłacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Turystów chętnie przyjmują też mieszkańcy Nałęczowa. Pokój w prywatnym domu lub mieszkaniu kosztuje najczęściej od 30 do 50 zł za osobę.Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w sumie w obiektach turystycznych w Nałęczowie udziela się rocznie ponad 380 tys. noclegów.³  Turystyka przynosi więc miastu i mieszkańcom niemałe zyski.Wakacyjny apartament


Jednak w Nałęczowie na pniu schodzą nie tylko kwatery do wynajęcia. Dobrze sprzedają się także mieszkania. – Już ponad połowa spośród tych, które budujemy przy ul. Kolejowej znalazła właścicieli. Wśród nabywców są mieszkańcy Warszawy, Lublina i innych części województwa lubelskiego. Tylko kilka mieszkań kupili mieszkańcy Nałęczowa. Nie mamy pewności, czy to oznacza, że nasza inwestycja będzie służyć wakacyjnemu wypoczynkowi. Jeśli jednak klienci spoza Nałęczowa kupują mieszkania właśnie po to, aby spędzać w nich wakacje lub wynajmować je innym turystom, to trudno się temu dziwić. Nałęczów ma wiele do zaoferowania – mówi Ewa Starownik z biura lubelskiego dewelopera Willowa II.


 


Ceny mieszkań budowanych w Nałęczowie przez tę firmę mieszczą się w przedziale od 5.600 do 6.000 zł za mkw. Wśród nich nie brakuje kawalerek, które można nabyć już za 197 tys. zł. – Są to oczywiście mieszkania całoroczne. Idealnie sprawdzą się więc nie tylko dla osób spędzających wakacje w uzdrowisku, ale i dla każdego, kto chciałby zamieszkać w cichej i malowniczej miejscowości – zaznacza Ewa Starownik.


 


Uroki Nałęczowa


Co właściwie sprawia, że Nałęczów jest tak wyjątkową miejscowością? Turyści z pewnością zwracają uwagę na niepowtarzalną architekturę tego miasta. XIX-wieczne wille, zlokalizowane przede wszystkim przy al. Lipowej i ul. Armatnia Góra, są obowiązkowym punktem wycieczek. Podobnie jak szlaki spacerowe i rowerowe, prowadzące często przez malownicze wąwozy lessowe.


 


Wiele osób odwiedza również Uzdrowisko Nałęczów oraz tutejsze SPA. Kuracjusze korzystają z szerokiej oferty zabiegów leczniczych. Wiele osób relaksuje się też na basenie, korzysta z masaży i zabiegów kosmetycznych.


 


Prawdziwą wizytówką Nałęczowa jest jednak Park Zdrojowy. Na jego terenie znajduje się m.in. XVIII-wieczny Pałac Małachowskich, w którym mieści się Muzeum Bolesława Prusa. Charakterystycznym miejscem w parku są też Stare Łazienki i staw z Wyspą Miłości.


 


---


¹ Stan na 2009 r. według Banku Danych Lokalnych GUS.


² Bank Danych Lokalnych GUS.


³ Dane za 2013 r. według Banku Danych Lokalnych GUS.