DODAJ

Budimex z Ferrovialem Agroman wybudują Centrum Spotkania Kultur

/ Lublin
Budimex z Ferrovialem Agroman
graviteo
2012-10-15 16:16:53

15 października br. Budimex podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego i Gminą Lublin kontrakt na budowę Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Umowa ma wartość 163,7 mln zł netto.

W ramach kontraktu Budimex zmodernizuje także gmach sąsiedniego Teatru Muzycznego i Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego oraz zaaranżuje plac przed Centrum Spotkania Kultur.


Budowa CSK wymaga częściowej rozbiórki istniejącego obiektu, (tj. Teatru w Budowie  - inwestycji rozpoczętej w latach 70. ubiegłego wieku i dotychczas nie ukończonej) i wybudowania w tym miejscu frontowej bryły Centrum. Budynek będzie miał dwie kondygnacje podziemne i trzy nadziemne o zróżnicowanej wysokości. Powstanie  tam m.in. wielofunkcyjna sala widowiskowa na 1200 widzów.W przebudowywanych strefach Teatru w Budowie znajdzie się Aleja Kultur i Sala Kameralna.Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 23,5 tys. m.kw.Modernizacja obejmie również przebudowę sal widowiskowych Teatru Muzycznego i Filharmonii wraz z zapleczem. Łączna powierzchnia użytkowa po przebudowie wyniesie 11,5 tys. m.kw.Przed Centrum Spotkania Kultur powstanie Plac Teatralny o powierzchni 5 tys. m.kw. z dwupoziomowym parkingiem podziemnym na ok. 250 miejsc parkingowych.Kompleks będzie wizytówką Lublina.Prace budowlane i modernizacyjne zakończą się 30 czerwca 2015 roku.