DODAJ

Gotowe mieszkania poszukiwane

Mieszkania i domy / Warszawa
Gotowe mieszkania poszukiwane
Kajtman
2012-03-16 11:29:37

Mieszkania gotowe cieszą się dużo większą popularnością niż te, będące jeszcze w trakcie budowy - wynika z danych firmy Dolcan. 80 proc. klientów pytających o nowe M interesuje się mieszkaniami na zrealizowanych już osiedlach. Potwierdzają to także dane dotyczące sprzedaży w tym roku.


 


Firma Dolcan od początku 2012 roku obserwuje wysokie zainteresowanie klientów mieszkaniami gotowymi. Ponad połowa spośród wszystkich kupujących zdecydowała się na mieszkania już wybudowane. Są to głównie rodziny z dziećmi, którym zależy na szybkim znalezieniu odpowiedniego mieszkania.– Rynek wygląda dziś zupełnie inaczej niż nawet jeszcze rok temu. Większość osób planujących zakup mieszkania kieruje się zasadą: tu i teraz – wyjaśnia Anna Sitnik, zastępca dyrektora sprzedaży w firmie Dolcan. – Zauważamy też więcej klientów kupujących mieszkania już wybudowane oraz wykończone pod klucz, za gotówkę – dodaje.


 


To zjawisko zauważane przez socjologów już od jakiegoś czasu. Pokolenie młodych ludzi, kieruje się właśnie tym, iż wiele rzeczy chce mieć i osiągnąć szybko. Żyją w szybkim tempie, będąc stale w zasięgu sieci. Jeśli chcą cokolwiek wiedzieć lub skomunikować się ze znajomymi korzystają z dostępnego w każdej chwili internetu poprzez swoje smartfony. A ponieważ wielu klientów firm deweloperskich to ludzie młodzi, ten trend zauważają także firmy budujące osiedla. Wyraźnie widać to nie tylko po sprzedaży mieszkań, ale także zachowaniach klientów. – 80 proc. osób, które w ostatni weekend, w czasie dnia otwartego, odwiedziły nasze biuro było zainteresowanych mieszkaniami już wybudowanymi – potwierdza Anna Sitnik.


 


Obecnie Dolcan ma w swojej ofercie ponad 300 gotowych mieszkań, które klienci mogą obejrzeć, zdecydować się na zakup, i szybkie wprowadzenie się. W Warszawie są to m.in. mieszkania na osiedlu Tęczowym, w warszawskich Włochach, których ceny zaczynają się od 5.900 zł za m kw. i co dla wielu kupujących ważne – mieszczą się w limicie programu „Rodzina na Swoim”, który obowiązuje już tylko do końca marca br. Inna gotowa inwestycja to Skierniewicka City, mieszkania o podwyższonym standardzie oraz apartamenty położone na najwyższych piętrach inwestycji, z których roztacza się widok na panoramę stolicy. Tu ceny zaczynają się od 8.900 zł za m kw.


 


Klienci, którzy zamiast miejskiego życia wolą ciszę i spokój w zielonym otoczeniu mogą wybierać też spośród mieszkań na osiedlu Orla II


w Ząbkach, gdzie cena za metr wynosi nawet 4.900 zł. Oraz na osiedlu Powstańców, gdzie dostępne są gotowe mieszkania w metrażach 47 – 83 m kw.


 


Dla tych, którzy nie spieszą się z przeprowadzką, deweloper może zaproponować ponad 580 mieszkań będących już w trakcie realizacji. Są to m.in. Ogrody Ochota i mieszkania bezczynszowe budowane na Targówku, Białołęce, Rembertowie i w Markach.