DODAJ

Niemodlin nie ustępuje w staraniach o obwodnicę

opolskie
Niemodlin nie ustępuje w
RynekInfrastruktury
2013-04-24 15:39:10
Społeczny Komitet ds. Obwodnicy Niemodlina zamierza zawalczyć o całkowite wyeliminowanie ruchu samochodów ciężarowych z miasta i domaga się przeprowadzenia ekspertyzy stanu technicznego dwóch mostów w Niemodlinie – podaje Radio Opole.

Tomasz Hrycaj, przedstawiciel Komitetu, obawia się, że mosty mogą być uszkodzone i zapowiada, wysłanie do GDDKiA pisma z prośbą o sprawdzenie, czy obiekty mostowe przy Stawie Zamkowym oraz przy kanale Ścinawy spełniają wymagania w kwestii nośności dla ciężarówek. Te przejeżdżają codziennie przez środek miasta.


Michał Wandrasz, rzecznik GDDKiA w Opolu informuje, że mosty na drogach krajowych na Opolszczyźnie są co najmniej raz w roku gruntownie badane przez specjalistów z wydziału mostów opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji.


 


– Oprócz tego codziennie podczas każdego objazdu, drogomistrz, odpowiadający za dany odcinek drogi, sprawdza również stan obiektów mostowych. Jeśli mówimy o konkretnych mostach znajdujących się na terenie Niemodlina, te obiekty są w stanie zadowalającym i dobrym – mówi Radiu Opole Wandrasz.


 


Rzecznik dodaje, że remonty mostów wymienionych przez przedstawiciela Komitetu nie są obecnie konieczne. Z kolei trzy obiekty mostowe w Niemodlinie przeszły w zeszłym roku duże przeglądy, które są wykonywane co pięć lat.