DODAJ

Leżajsk: Budowa obwodnicy zaawansowana w 74 procentach

Drogi i mosty / Leżajsk
Leżajsk: Budowa obwodnicy zaawansowana
RynekInfrastruktury
2014-06-03 10:55:53

II etap obwodnicy Leżajska biegnie w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Przemyśl. Zaawansowanie wszystkich robót wynosi aktualnie 74 procent. Wykonawca korzystając z dobrej pogody prowadzi intensywne prace przy budowie tego 4-kilometrowego odcinka obwodnicy.


 


Inwestycja jest realizowana przez konsorcjum firm Pol-Aqua i Dragados. Dwuletnia umowa na realizację w wysokości prawie 67 mln zł została podpisana 24 stycznia 2013 roku. Konsorcjum szacuje, że prace powinny się zakończyć jeszcze w tym roku. I etap trasy oddano do użytku we wrześniu 2013 roku.


 


Do tej pory wykonawcy udało się zrealizować 74 procent wszystkich prac. na długości około 1200 m ułożono już warstwę wiążącą na trasie głównej obwodnicy, nawierzchnię ścieralną na drodze serwisowej nr 1 oraz nawierzchnię z mas bitumicznych do wiaduktu od strony Niska.


 


Ponadto, wykonano wzmocnienie podłoża kolumnami żwirowo-betonowymi, zbiorniki retencyjno-filtracyjne, pięć przepustów pod drogą oraz nasypy przeciążeniowe. Zabetonowano ustrój nośny wiaduktu na drogą krajową nr 77 i linią kolejową. Przebudowane zostały gazociągi wysokiego ciśnienia DN300 i DN700.


 


Aktualnie prowadzone są prace przy wykonywaniu rond przy drodze wojewódzkiej nr 875 i na węźle Las Klasztorny. Ponadto wykonywane są roboty ziemne na odcinku od drogi wojewódzkiej w kierunku I etapu obwodnicy. Na włączeniu obwodnicy do DK-77 od strony Niska wykonywane są roboty nawierzchniowe.