DODAJ

Oferta Budimeksu na obwodnicę najkorzystniejsza

podlaskie
Oferta Budimeksu na obwodnicę
RynekInfrastruktury
2012-06-19 15:54:00
Zarząd Budimeksu poinformował o tym, że oferta spółki na budowę obwodnicy Stawisk w województwie podlaskim została wybrana jako najkorzystniejsza. Wartość oferty wynosi 99 mln 815 tys. zł netto.


Obwodnica Stawisk ma powstać w ciągu drogi ekspresowej S61 od S8 (Ostrów Mazowiecka)-Łomża-Stawiski-Szczuczyn-Ełk-Suwałki-Budzisko-granica państwa (Kowno). Budowa obwodnicy ma trwać 15 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac budowlanych.


 


Obwodnica będzie omijać miasto od strony zachodniej i północno-zachodniej. Będzie to trasa zaplanowana na obciążenie 115 kN/oś. Wzdłuż drogi S61 powstanie jeden węzeł zbudowany jako dwujezdniowy. Na pozostałej długości obwodnica będzie mieć początkowo jedną jezdnię, z rezerwą na drugą. W dalszej przyszłości przy ewentualnych II etapie budowy, powstanie druga jezdnia.


 


Poza drogą główną powstaną drogi autobusowe, dojazdowe, skrzyżowania chodniki i oświetlenie. Obwodnica ma być wygrodzona, co pozwoli zapobiec wtargnięciu zwierząt na jezdnie oraz naprowadzi je na przejścia i przepusty.