Kraków: Otwarto oferty na Studium Metra, zgłosiło się dziesięć firm

Kraków: Otwarto oferty na Studium Metra, zgłosiło się dziesięć firm

Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Piątego czerwca w Krakowskim magistracie otwarto oferty firm ubiegających się o wykonanie Studium Wykonalności szybkiego, bezkolizyjnego transportu publicznego zwanego metrem. Do konkursu wstawiło się 10 firm, ale oferty trzech z nich zmieściły się w założonym budżecie.
Do przetargu przystąpiło dziesięć firm, pięć zagranicznych oraz pięć z Polski. Najkorzystniejsza oferta jest z Londynu, firma Ove Arups & Partners jest w stanie zrealizować kontrakt za 7 mln i 10 zł. Najdroższa oferta pochodzi z Czech na kwotę 29,88 mln zł.
W konkursie wzięły udział dwie firmy z Warszawy: Wyg International zaproponowała 9,13 mln zł, ILF Consulting Engineers Polska – 9,47 mln zł.
Pozostałe oferty zgłoszone do przetargu opiewały na kwoty od 10,63 do 13,5 mln zł.
REKLAMA
Urząd miasta za wykonanie Studium Wykonalności metra może przeznaczyć 10 mln zł. Trzy oferty nadesłane do przetargu nie przekroczyły tej kwoty. Cena za wykonanie dokumentu jest kluczowym kryterium zakończonego właśnie postępowania. Teraz urzędnicy przystąpią do oceny formalnej nadesłanych zgłoszeń.
Zgodnie z opracowanym przez urzędników harmonogramem, wykonawca będzie miał 68 tygodni na opracowanie dokumentu.
Podpisanie umowy z przyszłym wykonawcą studium metra odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku. Zakończenie prac nad dokumentem przewidziano na koniec 2019 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA