Kraków: Umowa na studium wykonalności metra została podpisanafot. Damian Daraż

Kraków: Umowa na studium wykonalności metra została podpisana

Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
W poniedziałek 10 września, w magistracie prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, w obecności prezesa zarządu firmy ILF Consulting Engineers Polska, podpisał umowę na wykonanie studium wykonalności metra.
Po czterech latach od ogłoszenia wyników referendum, w którym większość mieszkańców Krakowa opowiedziała się za budową metra, władze miasta po przeprowadzeniu szeregu zadań i analiz przechodzą do finalnej koncepcji jaką jest studium wykonalności miejskiego bezkolizyjnego transportu szynowego.
Studium, oprócz aspektów technicznych inwestycji, ma również określać formę jej przebiegu, tzn. czy metro będzie przebiegało w tunelu, estakadzie czy może jednym i drugim oraz przebieg trasy jak i lokalizacje stacji. Ponadto dokument zawierać ma szczegółowe analizy ekonomiczne i finansowe, które pomogą wybrać najkorzystniejszy wariant finansowania inwestycji – środki Skarbu Państwa, dofinansowanie unijne, czy Partnerstwo Publiczno-Prywatne.
REKLAMA
Opracowaniem dokumentu zajmie się doświadczona firma ILF Consulting Engineers Polska, która w swoim dorobku ma m.in. przygotowanie dokumentacji projektowej drugiej linii metra w Warszawie.
Dokument gotowy ma być do końca 2019 roku. Firma projektowa za opracowanie studium wykonalności metra otrzyma 9,5 miliona złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA