DODAJ

Nadolnik Compact Apartments w budowie

Mieszkania i domy / Poznań
Nadolnik Compact Apartments w
Kajtman
2017-11-24 14:16:00
Trwa regularna budowa przy ulicy Nadolnik w Poznaniu. W tym miejscu, przy Parku ks. Tadeusza Kirschke powstanie kompleks kilku budynków, w których znajdą się smart apartamenty wraz z pełnym zapleczem. Ponadto inwestor, Grupa Partner, buduje również w trzech innych lokalizacjach w stolicy Wielkopolski. 

Na początku października rozpoczęła się budowa pierwszego budynku Nadolnik Compact Apartments, stanowiącego I etap całego kompleksu. Z dnia na dzień odnotowywane są kolejne postępy. Powstały już ściany na II piętrze. – Inwestycja ruszyła zgodnie z harmonogramem i jesteśmy gotowi na zmienne warunki atmosferyczne zarówno jesienią, jak i zimą – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. W pierwszym budynku znajdzie się 213 smart apartamentów o metrażu 19-51 mkw. Ta część przedsięwzięcia ma być gotowa według planów we wrześniu 2018 r. Przedsięwzięcie w pełni wpisuje się w trend na rynku nieruchomości – tzw. smart apartamenty zyskują na popularności. To niewielkie lokale, w których znajdują się: aneks kuchenny, toaleta i miejsce do pracy oraz wypoczynku. Każdy z nich jest więc osobną, samodzielną przestrzenią. Jak informuje przedstawiciel dewelopera, smart apartamenty w ramach projektu są skierowane między innymi do ludzi młodych, będących na początku kariery zawodowej. Z pewnością dobrze poczują się tu chociażby studenci, czy absolwenci szkół wyższych. – Ponadto nasza inwestycja powstaje z myślą o klientach, którzy chętnie inwestują w nieruchomości. Zakup smart apartamentu pozwoli ulokować nadwyżkę kapitału, a dodatkowo na tym zarobić, uzyskując roczną stopę zwrotu na poziomie nawet powyżej 7,5% – zauważa Michał Wawrzyniak, reprezentujący Grupę Partner. 

Warto nadmienić, że deweloper rozwija jeszcze trzy inwestycje w różnych lokalizacjach Poznania. Niedaleko Nadolnik Compact Apartments, przy ulicy Bernata na Śródce, powstaje Śródka OdNowa, czyli trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny z 29 mieszkaniami o powierzchni 34-71 mkw. Aktualnie trwają prace ziemne. Inwestycja jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Warta. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się na osiedle u progu 2019 r. Również niedaleko rzeki, przy ulicy Starołęckiej, w ostatnim kwartale 2018 r. będzie gotowy kameralny budynek z ośmioma mieszkaniami i apartamentami, Przystań Warta. Przyszli mieszkańcy mają do wyboru lokale o metrażu 56-195 mkw. Natomiast po przeciwległej stronie miasta, na poznańskim Zielińcu trwa inwestycja Młyn nad Cybiną. Dawny, XIX-wieczny młyn jest przekształcany na budynek mieszkalny. Zaprojektowano w nim 131 lokali o zróżnicowanej powierzchni. Także na tej budowie postępy są zauważalne. Rozpoczęto już prace związane z konstrukcją dachu I części budynku. Całość, według harmonogramu ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku. Każde z osiedli znajduje się blisko przyrody, co stanowi wyróżnik na rynku nieruchomości.

Źródło: materiały prasowe