Kolejne prace na osiedlach Młyn nad Cybiną i Nadolnik Compact Apartments w Poznaniuźródło: Materiały inwestora

Kolejne prace na osiedlach Młyn nad Cybiną i Nadolnik Compact Apartments w Poznaniu

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Jeszcze w tym roku Grupa Partner zakończy prace nad dwoma osiedlami w Poznaniu. Według harmonogramów, w III kwartale zostanie oddany do użytkowania Młyn nad Cybiną, a pod koniec roku – pierwszy budynek Nadolnik Compact Apartments.
Zarówno w przypadku pierwszej, jak i drugiej inwestycji prace są mocno zaawansowane. Młyn nad Cybiną zlokalizowany na poznańskim Zielińcu, już jesienią br. będzie gotowy. Aktualnie wykonywana jest elewacja w obu skrzydłach budynku – zarówno od strony ulicy Sarniej i Sośnickiej, jak i od strony Jeziora Swarzędzkiego. Wcześniej w niemal całym budynku zamontowano stolarkę okienną oraz pokrycie dachowe. Okolica inwestycji w najbliższych miesiącach zostanie w pełni zagospodarowana. – Na terenie osiedla Młyn nad Cybiną zaplanowaliśmy przestronny dziedziniec z miejscami wspólnymi, który jest naturalnie osłonięty dzięki architekturze budynku. Ponadto zadbamy także o części wspólne, jak oświetlenie, alejki czy ławki – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner, realizującej inwestycję. Powstaną chodniki, które łączyć się będą z pobliskimi ścieżkami spacerowymi nad Jeziorem Swarzędzkim. 
W ostatnim czasie trwa też kompletna przebudowa układu komunikacyjnego obok osiedla. Wykonawcą jest firma, działająca na zlecenie spółki Volkswagen Polska, a przedsięwzięcie usprawni komunikację. Dzięki inwestycji jadąc od strony centrum, trasą Warszawską, mieszkańcy będą mogli sprawnie skręcić bezpośrednio w lewo, w Sośnicką do osiedla. Dotychczasowy układ dróg wymuszał konieczność dojechania do skrzyżowania pod Swarzędzem i tam zawrócenia w stronę Zielińca. Ta niedogodność zostanie usunięta, co stanowi kolejny atut lokalizacji inwestycji Młyn nad Cybiną. 
REKLAMA
Drugą inwestycją, w której prace są najbardziej zaawansowane, jest Nadolnik Compact Apartments. W ramach tego przedsięwzięcia, w I etapie powstanie 213 smart apartamentów, w tym standardowe 20 mkw. dla 2 osób, ale i apartamenty z antresolą o powierzchni 32 mkw. (dla 4 osób). W pierwszym budynku, stanowiącym I etap kompleksu, została zamontowana stolarka okienna, pokrycie dachowe, trwają prace wykończeniowe wewnątrz oraz elewacyjne. Jeszcze w tym roku pierwsza część inwestycji będzie więc gotowa. Finalnie cały kompleks zostanie znacznie rozbudowany aż do liczby ponad 1000 lokali. W dawnym młynie powstanie restauracja, sale wykładowe, a na terenie inwestycji pełna infrastruktura, w tym nawet miejsce do grillowania. Jak zaznacza Michał Wawrzyniak, projekt powstał z myślą o wszelkich udogodnieniach dla lokatorów. 
Oprócz Nadolnik Compact Apartments i Młyna nad Cybiną deweloper Grupa Partner realizuje jeszcze trzy kolejne inwestycje w Poznaniu. Na początku 2019 roku gotowe będą: Śródka OdNowa przy ulicy Bernata i Przystań Warta przy ulicy Starołęckiej (łącznie 37 mieszkań w dwóch kameralnych budynkach blisko rzeki Warta). Natomiast przy ulicy Hercena, obok ulicy Murawa powstanie Murawa Park, czyli pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 29 mieszkaniami. Wszystkie pięć inwestycji Grupy Partner sąsiaduje z przyrodą.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA