Największy kompleks smart apartamentów w Polsce powstaje w Poznaniu

Największy kompleks smart apartamentów w Polsce powstaje w Poznaniu

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Trwa budowa osiedla Nadolnik Compact Apartments przy ulicy Nadolnik 8 w Poznaniu. W pierwszym budynku, stanowiącym jednocześnie I etap przedsięwzięcia, został już przygotowany stan surowy, obecnie trwa montaż pokrycia dachowego. W tej części inwestycji powstanie 213 lokali.
Obok Parku ks. Tadeusza Kirschke, przy ulicy Nadolnik, od jesieni 2017 roku trwają prace w pierwszym budynku Nadolnik Compact Apartments. To część projektu, w ramach którego powstanie finalnie pełen kompleks złożony z sześciu budynków. Łącznie w tym miejscu będzie blisko 1000 smart apartamentów o powierzchni 19-51 mkw. Według propozycji inwestora, swoje miejsce w smart apartamentach znajdą zarówno studenci, absolwenci szkół wyższych, jak i osoby startujące w karierę zawodową. Każdy ze smart apartamentów stanowi alternatywę dla mieszkania, a znajdzie się w nim osobna kuchnia, łazienka i przestrzeń do pracy, nauki, czy wypoczynku. W ramach inwestycji zostaną przygotowane między innymi: standardowe apartamenty 20 mkw. dla 2 osób, ale też apartamenty z antresolą o powierzchni 32 mkw. (przestrzeń dla 4 osób). – Stworzymy pełną infrastrukturę z myślą o osobach uprawiających sport, w tym boxy rowerowe, idealne dla rowerzystów, korty i boiska. W dawnym młynie powstanie restauracja, sale wykładowe, a na terenie kompleksu – miejsce do grillowania. Inwestycję zaplanowaliśmy i realizujemy kompleksowo, aby na miejscu były wszelkie udogodnienia dla lokatorów – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner, będącej inwestorem Nadolnik Compact Apartments. I etap będzie gotowy jesienią tego roku. 
Jak zaznacza przedstawiciel inwestora, cały projekt Nadolnik Compact Apartments zostanie przygotowany dla klientów indywidualnych, ale też dla klientów mających na celu inwestycję w nieruchomości. Dysponując nadwyżką kapitału, warto kupić smart apartament, a następnie zarabiać na wynajmie. – Inwestycja w każdy z naszych smart apartamentów pozwala osiągnąć stopę zwrotu na poziomie do 8,1 procent. Deweloper gwarantuje najem – zauważa Michał Wawrzyniak. Istnieje możliwość kredytowania zakupu smart apartamentu na Nadolniku, a rata według prognoz inwestora, będzie wynosić nieco ponad 600 zł. Taka propozycja stanowi alternatywę dla studentów, myślących o wynajmowaniu lokum w akademiku w Poznaniu. Ponadto, każdy lokal może być wykończony "pod klucz", a możliwość odliczenia podatku VAT zarówno dla klientów indywidualnych, jak i inwestorów, to dodatkowe udogodnienie. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, ponad 20 procent lokali zostało zarezerwowanych. 
REKLAMA
Warto nadmienić, że obok Nadolnika, niestandardową realizacją Grupy Partner jest również Młyn nad Cybiną. U zbiegu ulic Sarniej i Sośnickiej na poznańskim Zielińcu, XIX-wieczny młyn jest aktualnie przekształcany na budynek mieszkalny. Finalnie w młynie, składającym się z dwóch części, będzie 131 mieszkań. Inwestycja wyróżnia się stylem loftowym oraz położeniem przy Jeziorze Swarzędzkim. Całość ma być gotowa w drugiej połowie 2018 roku. Klienci mają do wyboru między innymi duże mieszkania, 3- i 4-pokojowe o powierzchni powyżej 60 mkw. Do dyspozycji są także apartamenty w młynie o metrażu powyżej 100 mkw. Zarówno Nadolnik Compact Apartments, jak i Młyn nad Cybiną wyróżniają się na wielkopolskim rynku deweloperskim. Grupa Partner realizuje także Śródka OdNowa, Murawa Park i Przystań Warta, zlokalizowane w granicach Poznania. Deweloper aktualnie pracuje więc nad pięcioma inwestycjami.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA