DODAJ

Nowe projekty na mapie Poznania

Mieszkania i domy / Poznań
Nowe projekty na mapie
Kajtman
2017-09-27 17:47:55
Grupa Partner rozpoczyna kolejne projekty na rynku nieruchomości, Nadolnik Compact Apartments i Śródka OdNowa. Trwa przedsprzedaż, a inwestycje zostały zaprezentowane podczas Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu.

Inwestor dla nabywców przygotował dwie nowe propozycje zlokalizowane blisko przyrody. Przy ulicy Nadolnik w Poznaniu, na terenie Parku ks. Tadeusza Kirschke powstanie kompleks 6 budynków ze smart apartamentami o powierzchni 19-40 m kw. Nabywcy będą mieli do wyboru między innymi apartament z antresolą, o powierzchni 32 m kw., jak i standardowy apartament 20 m kw. W pierwszym znajdzie się przestrzeń dla maksymalnie czterech osób, natomiast w drugim – dla dwóch. Bez względu na metraż, w każdym zaplanowano aneks kuchenny i łazienkę. Dostępna będzie także hala garażowa z miejscami parkingowymi i boxami rowerowymi. W ramach inwestycji powstanie cały kompleks, razem z boiskami, czy kortami tenisowymi. Centralnym miejscem w Nadolnik Compact Apartments będzie młyn – rozbudowany i przygotowany jako miejsce spotkań oraz wypoczynku. Znajdą się tam restauracje, sklepy, czy sale dydaktyczne dostępne dla studentów. 

Inwestycja wpisuje się w ogólnoświatowy trend i jest dedykowana między innymi studentom, czy absolwentom startującym w dorosłe życie, którzy rozwijają się w dużym ośrodku miejskim. Istnieje możliwość skorzystania z wykończenia "pod klucz". – Naszą propozycję kierujemy do klientów indywidualnych, w tym młodych ludzi, którzy startują w dorosłe życie. Z drugiej strony, nie brakuje klientów traktujących zakup smart apartamentu jako inwestycję – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Zgodnie z analizami, stopa zwrotu będzie wynosić nawet powyżej 7,5%, a ponadto deweloper zapewnia gwarantowaną stopę zwrotu przez okres pierwszych 3 lat. Dodatkowo istnieje możliwość zwrotu podatku VAT. Dla nabywców ważna będzie też lokalizacja Nadolnik Compact Apartments. Kompleks zostanie przygotowany blisko Uniwersytetu Ekonomicznego, SWPS i UAM, a także miejsc pracy, np. Volkswagen, czy Bridgestone. W pobliżu są też zespoły budynków biurowych, między innymi Malta House i Malta Office Park. Budowa rozpocznie się pod koniec bieżącego roku. 

Obok Nadolnik Compact Apartments, nową inwestycją Grupy Partner jest Śródka OdNowa. To projekt mieszkaniowy położony przy ulicy Bernata w Poznaniu, blisko rzek Cybina i Warta. Powstanie niewielki, trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny z 29 mieszkaniami o metrażu 34-72 m kw., z ogródkami lub balkonami. Deweloper zapewni też 33 miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej oraz do każdego mieszkania box rowerowy w hali w cenie. Planowany koniec inwestycji to grudzień 2018 roku, a prace wystartują za kilka tygodni. Jak podkreśla przedstawiciel inwestora, Śródka OdNowa będzie wyróżniać się dogodną lokalizacją. – Droga rowerowa na Śródkę i Wartostrada, ciąg komunikacyjny dla rowerzystów znajdują się tuż obok budynku. Około 800 m od ulicy Bernata jest położone Jezioro Malta, a także Ostrów Tumski, Brama Poznania, czy Stary Rynek – zauważa Michał Wawrzyniak. Co ważne, lokalizacja blisko przyrody to wyróżnik wszystkich inwestycji Grupy Partner, bowiem Młyn nad Cybiną powstanie na poznańskim Zielińcu, tuż obok Jeziora Swarzędzkiego. W ramach całej inwestycji w 2018 roku powstaną 132 mieszkania i apartamenty o powierzchni 30-130 m kw. Natomiast w Przystani Warta zgodnie z planami, także w przyszłym roku zostanie przygotowanych 8 mieszkań i apartamentów z widokiem na rzekę Warta oraz Łęgi Dębińskie, o metrażu 56-195 m kw. Wybrane mieszkania w Młynie nad Cybiną oraz Przystani Warta są dostępne w programie Mieszkanie dla Młodych.

Źródło: materiały prasowe