DODAJ

Nowy Sołacz wzbogaci dzielnicę willową

Mieszkania i domy / Poznań
Nowy Sołacz wzbogaci dzielnicę
Kajtman
2017-06-06 15:05:07
W najpiękniejszej dzielnicy Poznania, na Sołaczu powstaje kameralny zespół nowych domów. W ramach inwestycji Nowy Sołacz zostaną przygotowane cztery domy przy ulicy Grudzieniec, dosłownie kilka kroków od Parku Sołackiego.

Na Nowym Sołaczu powstaną cztery wille o powierzchni 108,3 m kw. każda. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji również przestronne ogrody. W dwupoziomowym domu na Nowym Sołaczu zaplanowano na parterze kuchnię, obszerny salon z jadalnią, której wymiary pozwolą zmieścić przy jednym dużym stole do 14 osób, oraz toaletę z wydzieloną pralnią. Piętro stworzą trzy sypialnie, dwie łazienki, garderoba oraz pomieszczenie gospodarcze. Nowy Sołacz to propozycja dla osób ceniących nie tylko funkcjonalność domów, ale i nowoczesny design, nawiązujący do skandynawskiego wzornictwa. Inwestorem jest Norsk Development. – Trwa sprzedaż, a zainteresowanie inwestycją jest spore, co oznacza, że trafnie odpowiadamy na zapotrzebowanie ze strony klientów. Klienci spotykają się bowiem z zupełnie nową propozycją. Po raz pierwszy na poznańskim rynku pierwotnym są oferowane domy jednorodzinne na Sołaczu – mówi Karol Fekner, współwłaściciel firmy Norsk Development. 

Inwestor zadba o wysoki standard wykończenia każdego z domów, ale także o części wspólne. Kameralne osiedle będzie miało konwencję zamkniętą, zostaną przygotowane drogi wewnętrzne, parking i nowoczesny system oświetlenia. – Budujemy z myślą o naszych mieszkańcach. Komfortowa zabudowa i dodatkowo dosadzone, oddzielające sąsiadujące posesje, drzewa gwarantują prywatność – zaznacza Karol Fekner. Co ważne, osiedle powstaje w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc Poznania. Sołacz, to dzielnica willowa w dolinie Bogdanki. Tuż obok znajduje się Park Sołacki, kilkaset metrów dalej Jezioro Rusałka. 

Przyszli mieszkańcy będą mieć pod ręką restauracje, kawiarnie, sklepy, czy placówki edukacyjne. Ponadto dzielnica jest świetnie skomunikowana ze ścisłym centrum. Wystarczy kilka minut, by dotrzeć chociażby na Stary Rynek. Warto nadmienić, że prace na Nowym Sołaczu są zaawansowane, aktualnie jest już wykonywana elewacja każdego z domów. Według planów w sierpniu inwestycja zostanie zakończona.

Źródło: materiały prasowe