DODAJ

Ruszyła budowa osiedla Zielony Sołacz Tarasy w Poznaniu

Mieszkania i domy / Poznań
Ruszyła budowa osiedla Zielony
Kajtman
2018-02-01 13:19:01
Firma Monday Development, należąca do grupy Unidevelopment, zainaugurowała budowę drugiego etapu inwestycji na poznańskim Sołaczu. U zbiegu ulic Urbanowskiej i Drzymały powstaje osiedla Zielony Sołacz Tarasy – trzy kameralne budynki w bliskim sąsiedztwie Parku Wodziczki. Projekt zostanie zrealizowany w II kwartale 2019 roku.

Osiedle Zielony Sołacz Tarasy położone jest przy spokojnej ulicy Michała Drzymały 17, w odległości zaledwie 200 metrów od niedawno oddanych do użytku Apartamentów Zielony Sołacz. To, co stanowi o wyjątkowości nowego etapu, to kaskadowe tarasy na najwyższych kondygnacjach budynków, z ekspozycją na południe i widokiem na pobliski Park Wodziczki. Autorem projektu Zielony Sołacz Tarasy jest Studio Lisiak z Poznania. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep S.A. – Zarówno pierwszy jak i drugi etap inwestycji na Sołaczu został bardzo dobrze przyjęty przez naszych klientów. Od momentu premiery na rynku zainteresowanie ofertą nie słabnie. W Apartamentach Zielony Sołacz wszystkie mieszkania zostały już sprzedane, zaś w etapie, którego budowę obecnie rozpoczynamy, sprzedaliśmy już 20 proc. lokali, a kolejne 30 proc. objęte jest umowami rezerwacyjnymi – mówi Iwona Chmielewska, wicedyrektor ds. sprzedaży w Monday Development. 

W trzech kameralnych budynkach inwestycji powstaną łącznie 74 mieszkania o powierzchni od 25 do 114 mkw. W obiekcie zaprojektowano duże przeszklenia, z oknami sięgającymi do samej podłogi. Kluczowe w całej koncepcji inwestycji było wykorzystanie atutów lokalizacji w postaci rozległej, pobliskiej miejskiej zieleni i dostarczenie mieszkańcom dodatkowej przestrzeni do wypoczynku na świeżym powietrzu. Na ostatnich kondygnacjach budynków zaprojektowano kaskadowo ułożone tarasy, które w naturalny sposób schodzą w kierunku parku. Do mieszkań na niższych piętrach przynależeć będą przestronne balkony lub ogródki. 

W inwestycji Zielony Sołacz Tarasy zaplanowano różne udogodnienia, w tym m.in. podziemną halę garażową, w której znajdą się również schowki na rowery. Wszystkie budynki zostaną wyposażone w windy. Na terenie kompleksu powstanie samoobsługowa stacja naprawy rowerów, stojaki na rowery oraz plac zabaw. Inwestycja zostanie ogrodzona, a jej teren będzie monitorowany.

Poza walorami architektonicznymi, ogromnym atutem inwestycji jest jej położenie. Sołacz należy do najbardziej prestiżowych i pożądanych lokalizacji mieszkaniowych w stolicy Wielkopolski. W sąsiedztwie Zielonego Sołacza Tarasów znajdują się dwa urokliwe parki: Park Wodziczki, położony zaledwie 150 metrów od inwestycji, oraz nieco dalej Park Sołacki – popularne wśród poznaniaków miejsce wypoczynku. Dodatkowo okolica obfituje w liczne restauracje, kawiarnie oraz obiekty sportowe. W niedalekiej odległości znajduje się szkoła oraz targ ze świeżymi owocami i warzywami. Słowem wszystko, co należy mieć w zasięgu ręki. Ta część Poznania jest także doskonale skomunikowana z innymi dzielnicami miasta. Do ścisłego centrum można dostać się komunikacją miejską lub samochodem w zaledwie kilkanaście minut. Atrakcyjna lokalizacja jednocześnie oddalona od gwaru i hałasu ruchliwych ulic, to miejsce idealne do codziennego wypoczynku w zaciszu własnego domu.

Źródło: materiały prasowe