DODAJ

W centrum Poznania powstają nowe domy

Mieszkania i domy / Poznań
W centrum Poznania powstają
Kajtman
2017-07-24 12:48:37
W centrum dużych miast w Polsce przygotowywane są przede wszystkim budynki wielorodzinne. Zdecydowanie rzadziej można spotkać się z budową nowych domów, które trafiają na rynek pierwotny. Taki projekt jest przygotowywany w Poznaniu. Przy Parku Sołackim powstaje kameralne osiedle Nowy Sołacz.

Wielkopolski rynek pierwotny do tej pory nie oferował zbyt wielu nowych domów zlokalizowanych w ścisłym centrum. Dlatego mieszkańcy, którzy dotychczas cieszyli się własnym M choćby w budynku wielorodzinnym, chcąc zakupić dom z dużym i zielonym ogrodem, chętnie wybierali inwestycje podmiejskie. W związku z tym nie może dziwić fakt, że już teraz mocno zauważalny jest trend migracji do gmin ościennych. Potwierdzają to także statystyki – gminy Komorniki i Dopiewo w powiecie poznańskim od lat utrzymują się bowiem w czołówce w zestawieniach salda migracji gmin. – Jako inwestor zauważyliśmy zapotrzebowanie rynkowe na domy maksymalnie blisko centrum, ale też otoczone zielenią i z ogrodem. Dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycję Nowy Sołacz – mówi Karol Fekner, współwłaściciel Norsk Development. Firma aktualnie przygotowuje kameralny zespół czterech domów, zlokalizowanych przy ulicy Grudzieniec na poznańskim Sołaczu. To jedno z najpiękniejszych miejsc w stolicy Wielkopolski. Znajduje się tutaj znany od lat Park Sołacki, a wystarczy kilka minut, by spędzić czas na Starym Rynku. 

W ramach inwestycji Nowy Sołacz powstają cztery wille o powierzchni 108,3 m kw. każda. W każdym z dwupoziomowych domów na parterze zaplanowano kuchnię, obszerny salon z jadalnią oraz toaletę z wydzieloną pralnią. Piętro tworzą trzy sypialnie, dwie łazienki, garderoba oraz pomieszczenie gospodarcze. Co ważne, do każdego z domów przynależy duży, zielony ogród z tarasem. Dodatkowo szczególnie na parterze zastosowano duże przeszklenia, co sprawia, że pomieszczenia są doświetlone, a w oczy rzuca się zieleń. Kilkadziesiąt drzew rośnie na terenie Nowego Sołacza, ale inwestor zadbał także o dosadzenie ponad trzydziestu kolejnych. Zapewni to kontakt z naturą oraz prywatność, ponieważ oddzieli sąsiadujące ze sobą posesje. 

Nowy Sołacz to przedsięwzięcie, jakiego do tej pory nie było na rynku pierwotnym. Po raz pierwszy bowiem są oferowane nowe domy jednorodzinne na poznańskim Sołaczu. – Nasza inwestycja to propozycja dla osób, które marzą o swoim domu z ogrodem, a chcą żyć w granicach miasta. W porównaniu z domami starszego typu, które do niedawna stanowiły jedyną ofertę na Sołaczu, nasza inwestycja to interesująca alternatywa. Każda z willi zostanie przygotowana według najwyższego standardu – zauważa Karol Fekner. Jak zaznacza inwestor, aktualnie wykonywana jest elewacja budynków. Następnie będą prowadzone prace związane z przygotowaniem drogi wewnętrznej oraz ogrodzeniem, oświetleniem. Inwestor zadba o dodatkowe drzewa, krzewy i trawniki. Według planów domy na Nowym Sołaczu będą gotowe wraz z końcem sierpnia. Aktualnie trwa sprzedaż, wolne zostały dwa ostatnie domy. 

Źródło: materiały prasowe