DODAJ

Prawie 34 mln złotych za działkę na Fabrycznej! Stanie tam blisko 800 mieszkań

Wrocław
Prawie 34 mln złotych
Tomasz Matejuk
2017-09-20 20:56:50
Wrocławski Archicom nie zwalnia tempa – we wrześniu kupił dużą działkę pod kolejną inwestycję mieszkaniową. Wrażenie robi zarówno wartość transakcji, jak i liczba lokali, które mogą powstać na zakupionym terenie.

Do podpisania kontraktu doszło 7 września. Jedna ze spółek wrocławskiego dewelopera zawarła umowę na zakup nieruchomości gruntowej o powierzchni 5,5316 hektara. 

Wartość transakcji to 33 mln 825 tys. złotych brutto, a teren przeznaczony jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego m.in. na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Może tam powstać około 770 lokali.

Pierwotnie, w raportach giełdowych (zarówno półrocznym, jak i bieżącym) Archicom poinformował, że nieruchomość zlokalizowana jest na Krzykach. Jak się okazuje, jest jednak inaczej.

W skorygowanym raporcie giełdowym, opublikowanym 21 września, Archicom poinformował, że nieruchomość zlokalizowana jest w dzielnicy Fabryczna.

Deweloper sfinansował zakup tej nieruchomości ze środków własnych. Przedstawiciele firmy na razie nie ujawniają, gdzie dokładnie znajduje się nabyty teren.

Archicom skupuje grunty pod kolejne inwestycje

To kolejna duża działka, kupiona przez Archicom w ostatnich miesiącach. Przypomnijmy, że na przełomie kwietnia i maja deweloper sfinalizował transakcję zakupu gruntu o powierzchni 2,45 hektara przy zbiegu ulicy Przyjaźni i alei Karkonoskiej.

 To jedna z ostatnich działek na Krzykach, które oprócz dużej powierzchni charakteryzują się także doskonałą komunikacją z centrum – komentował wówczas Piotr Śliwka, dyrektor zarządzający Poland Sotheby's International Realty. 

Jakub Zazula


Archicom zapłacił za tę nieruchomość 26,6 mln złotych. Ma tam powstać około 520 apartamentów. 

– Sfinalizowanie zakupu działki w prestiżowej lokalizacji na Krzykach to element realizacji naszej strategii zabezpieczenia gruntów w najbardziej atrakcyjnych miejscach we Wrocławiu. Posiadany przez nas bank ziemi umożliwia budowę prawie 4,5 tys. mieszkań, dzięki czemu w kolejnych latach będziemy mogli umocnić pozycję lidera wrocławskiego rynku – mówiła Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Grupy Archicom. 

Inwestycja zostanie zaprojektowana przez autorskie Studio Projektowe Archicom. Kompleks apartamentowy ma wyróżniać się atrakcyjną architekturą i wysokim standardem wykończenia.