DODAJ

Knurów: przychodnia lekarska zamiast komisariatu policji

śląskie
Knurów: przychodnia lekarska zamiast
graviteo
2011-11-03 15:46:35

W drodze przetargu wyłoniony został nabywca nieruchomości przy ul. Kopalnianej 2 w Knurowie. Niegdyś mieścił się tu komisariat policji, a obecnie obiekt przejedzie we władanie Unii Brackiej.

Nieruchomość stanowi własność Skarbu Państwa w zarządzie starosty gliwickiego. Do 2007 roku mieścił się w niej Komisariat Policji, ale po przeniesieniu go do nowej siedziby Komenda Miejska Policji w Gliwicach zwróciła się o wygaszenie ustanowionego na jej rzecz prawa trwałego zarządu. Potem nieruchomość została użyczona przez powiat na rzecz Gminy Knurów, nie została jednak zagospodarowana. W kwietniu 2010 roku przejął ją ponownie powiat, który zadbał o zabezpieczenie budynku przed zniszczeniem.Równocześnie wdrożono procedurę związaną ze zbyciem nieruchomości. W czerwcu 2010 roku odbył się pierwszy przetarg, a w październiku 2010 roku drugi, w obu jednak nie zgłosił się żaden oferent. Ceny wywoławcze w tych przetargach wynosiły odpowiednio 1 550 000 i 1 100 000 zł. Podobnie było w kolejnym przetargu (z ceną wywoławczą 900 000 zł), ogłoszonym w lipcu br., na który nie wpłynęła żadna oferta.

Skuteczny okazał się dopiero przetarg rozstrzygnięty 27 października. Zgłosił się do niego jeden oferent - Fundacja ,,Unia Bracka" z siedzibą w Rudzie Śląskiej. Cena wywoławcza nieruchomości i tym razem wynosiła 900 tys. zł, a w drodze licytacji określona została na 909 tys. zł. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 227 250 zł z tej kwoty zasili budżet Powiatu Gliwickiego, reszta trafi do Skarbu Państwa.Na nieruchomość składają się dwie działki o łącznej powierzchni 0,4 ha, budynek biurowy o powierzchni użytkowej 705,71 m kw., garaż oraz dwie wiaty. Nabywca po wykonaniu adaptacji budynku planuje przeniesienie do niego przychodni lekarskiej.


 


źródło: Powiat gliwicki