DODAJ

Producent chemii samochodowej inwestuje w self storage

Sosnowiec
Magazyny Sejfboksy w Sosnowcu
2017-01-30 09:43:52
Grupa kapitałowa Amtra zajmująca się do tej pory dystrybucją i produkcją chemii samochodowej oraz profesjonalnych środków utrzymania czystości (m.in. WD-40, Wunder Baum, Moje Auto, Clinex) inwestuje w rynek magazynów samoobsługowych. Pod koniec 2016 roku kosztem blisko 1 miliona zł firma uruchomiła w Sosnowcu mający ponad 1,2 tys. m kw. magazyn self-storage – Sejfboksy.

W województwie śląskim rośnie rynek magazynów samoobsługowych. Jedną z firm, która postanowiła w niego zainwestować jest Grupa Kapitałowa Amtra z Sosnowca. Firma już w 2010 roku stworzyła w województwie pierwszy magazyn self-storage. Niewielka hala liczyła wówczas zaledwie 25 boksów. Najnowsza inwestycja jest pięciokrotnie większa. W hali liczącej 1200 m kw. inwestor stworzył aż 120 komórek magazynowych. Magazyny do użytku oddano w grudniu ubiegłego roku.  Jest to dopiero trzecia tego typu inwestycja w województwie śląskim, z czego dwie należą obecnie do sosnowieckiej firmy.

Rozwijamy inwestycję, bo rośnie popyt na powierzchnię self-storage w całej Polsce. To trend jaki przetacza się przez całą Europę. W ostatnich 2 latach rynek ten zaczął się dynamicznie rozwijać, także w województwie śląskim rośnie zapotrzebowanie na powierzchnię samoobsługową – mówi Jarosław Nowakowski, dyrektor generalny Grupy Kapitałowej Amtra, do której należą Sejfboksy. – Magazynami interesują się zarówno klienci indywidualni z dużych miast takich jak Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Dąbrowa Górnicza czy Gliwice, jak również niewielkie przedsiębiorstwa, zwłaszcza firmy zajmujące się handlem internetowym, dystrybucją sprzętu medycznego czy sprzedażą elektroniki – dodaje.

Na potrzeby nowej inwestycji Amtra wyremontowała poprzemysłową halę znajdującą się kompleksie fabrycznym przy ul. Schoenów w Sosnowcu. Koszt całej realizacji wyniósł prawie 1 milion zł. Dla porównania w pierwsze Sejfboksy Amtra zainwestowała niecałe 250 tys. zł.

Magazyny ulokowaliśmy w przestronnej hali. Stworzenie magazynów wiązało się zarówno z rewitalizacją samego budynku, jak również z przebudową wnętrza. Pod dachem hali umieściliśmy 120 skrytek mających od 1 m sześciennego do 10 m kw. Pod względem rodzajów powierzchni to obecnie jeden z najbardziej zróżnicowanych magazynów na południu Polski – mówi Nowakowski. Jak podkreśla przedstawiciel Sejfboksów, to dopiero pierwszy etap nowej inwestycji. – W planach mamy także zwiększenie liczby dostępnych skrytek. Zaaranżowana na nowo hala daje nam  taką możliwość – zapewnia Nowakowski.

Obecnie magazyny dysponują 120 skrytkami. Najwięcej bo aż 41 jest skrytek mających 3 m kw. Oprócz tego magazyn dysponuje m.in. 17 skrytkami 4 metrowymi, 9 skrytkami 3,5 metrowymi, 12 skrytkami 5 metrowymi, 6 skrytkami mającymi 1 metr sześcienny i 2 skrytkami mającymi 1 m kw. W Sejfboksach przygotowano także 13 skrytek mających 10 m kw. Te ostatnie są największymi komórkami magazynowymi.

Magazyn został przygotowany zgodnie ze standardami jakie znamy np. z USA, Niemiec czy Francji. Dostęp do niego jest całodobowy bez względu na dzień tygodnia. Wstęp do hali możliwy jest dopiero po wprowadzeniu specjalnego kodu. Do skrytek natomiast dostęp mają wyłącznie użytkownicy, którzy samodzielnie kupują sobie kłódkę. Cały budynek jest monitorowany, na miejscu jest także ochrona – wyjaśnia Aleksandra Suwała, przedstawicielka Sejfboksów.