DODAJ

Rusza budowa galerii Stela w Cieszynie

Handel / Cieszyn
Rusza budowa galerii Stela
Kajtman
2017-06-12 15:59:31
INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych poinformował o wyborze firmy Unibep SA na generalnego wykonawcę galerii Stela w Cieszynie oraz rozpoczęciu prac budowlanych.

Inwestycja usytuowana zostanie ścisłym centrum miasta, u zbiegu ulic Hajduka i Bobreckiej, na terenie dawnego dworca autobusowego PKS, w sąsiedztwie głównego dworca kolejowego. Za koncepcję architektoniczną odpowiada warszawska pracownia Król. Projektowanie architektoniczne.

W galerii Stela, na powierzchni ponad 11 tys. mkw. swoje salony otworzą m.in.: H&M, Martes Sport, CCC, RTV Euro Agd, Pepco, drogeria Hebe, Diverse, jubiler Briju, Big Star, księgarnia Matras, Play, Świat Zabawek, Trafica, kawiarnia Młynek, market spożywczy. Jednocześnie inwestor zapewnia o daleko posuniętych rozmowach z innymi najemcami, których nazw nie chce jeszcze zdradzać.

Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na drugi kwartał 2018 roku.

INBAP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych działający poprzez spółkę Real Estate Inwestorbp jest właścicielem 8 funkcjonujących obiektów handlowych, 4 kolejne są w fazie realizacji. Firma skupia się na lokowaniu inwestycji w miastach małych lub średniej wielkości. W portfolio firmy znajduje się CH Rywal w Białej Podlaskiej, CH Hermes w Skarżysku-Kamiennej, Galeria Kociewska w Tczewie, Galeria Kamienna w Starachowicach, INBAG w Bartoszycach, CH Liwa w Kwidzynie, INBAG w Szamotułach oraz INBAG w Lubaniu. W tym roku Fundusz rozpoczął realizację kolejnych projektów: w Cieszynie, Bogatyni, Kraśniku i nowego obiektu w Białej Podlaskiej.

Źródło: materiały prasowe