DODAJ

Condohotel w Świnoujściu

Hotele / Świnoujście
Condohotel w Świnoujściu
MatKoz
2012-02-06 12:27:20

W przyszłym roku ruszy budowa kompleksu hotelowo-rekreacyjnego Baltic Park Molo zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulicy Chrobrego i Uzdrowiskowej w Świnoujściu. Inwestor, spółka Zdrojowa Invest, odkupił za 20 mln złotych działkę pod inwestycję od Kristensen Group o powierzchni 2,3 ha.


 


Baltic Park Molo to olbrzymi kompleks składający się z dwóch hoteli 4 i 5-gwiazdkowych o wysokości od 7 do 12 pięter. Na powierzchni około 55 tysięcy mkw znajdzie się m.in. wielosalowe kino, centrum handlowe oraz rozbudowana część sportowo-rekreacyjna (gabinety spa&welness i aquapark). W hotelach przewidziano od 600 do 700 apartamentów udostępnianych klientom w systemie condo, ich cena nie powinna przekroczyć 18 tysięcy złotych za mkw. Sprzedaż lokali w systemie condo pozwoli indywidualnym inwestorom kupić apartamenty i wynajmować go pod swoją nieobecność. Taki system sprzedaży/wynajmu jest bardzo popularny w zachodniej Europie i w Stanach Zjednoczonych, również w Polsce znajduje coraz więcej zwolenników.


 


Jeden z hoteli powstających w ramach inwestycji Baltic Park Molo będzie działał w systemie condo. - Nasza strategia od początku zakładała rozwój sieci hoteli w systemie condo i apartamentów wakacyjnych z zarządzaniem. Już w 2006 roku dostrzegliśmy, że typowe apartamenty wakacyjne są przez ich właścicieli wykorzystywane, głównie turystycznie, w większości tylko przez krótkie okresy w roku, a przez resztę roku nie są użytkowane i generują koszty, pozostawiając kapitał bezproduktywnym. Natomiast z punktu widzenia sieci hotelowej system ten pozwala się rozwijać szybciej niż konwencjonalnym sieciom hoteli, które przez długie lata muszą spłacać zaciągnięte kredyty. Ponadto koncentrujemy się na miejscowościach wypoczynkowych, nie lokalizacjach miejskich, żeby nie tracić klientów, którzy chcą wypoczywać we własnych apartamentach, np. w condo hotelach. Do tego w segmencie premium i tylko w najlepszych lokalizacjach, z widokiem na morze, jezioro czy znane górskie szczyty – mówi Jan Wróblewski współtwórca i członek zarządu Zdrojowej Invest.


 


Ostateczna koncepcja architektoniczna obiektu będzie znana wiosną tego roku i zostanie wyłoniona dzięki konkursowi ogłoszonemu wspólnie z Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich. W ogłoszeniu wyników wezmą udział znani architekci i przedstawiciele miasta. Baltic Park Molo to największa tego typu inwestycje na wybrzeżu. Jej całkowity koszt wyniesie 250 mln złotych. Poszczególne budynki będą oddawane w latach 2014 - 2017.


 


Spółka Zdrojowa Invest działa na rynku od 6 lat i może się pochwalić kilkoma inwestycjami hotelarskimi na terenie kraju. Inwestor rozpoczął budowę Cristal Resort w Szklarskiej Porębie i ukończył czterogwiazdkowy Sand Hotel i pięciogwiazdkowy Marine Hotel w Kołobrzegu. Grupa znana jest również ze stosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych przyjaznych środowisku, chodzi przede wszystkim o technologie eco-smart pozwalające na ograniczenie zużycia wody, stosowanie oświetlenia typu LED i żarówek energooszczędnych, a także nowoczesnego systemu zarządzania energią.


mk