DODAJ

Wrocław: Minimaxy Zarembowicza – w sąsiedztwie lotniska powstaną cztery condohotele [WIZUALIZACJE]

Hotele / Wrocław
Wrocław: Minimaxy Zarembowicza –
Mariusz Bartodziej
2018-05-11 13:02:05
Spółka Dzisiejszy Dom Sp. z o.o. wybuduje przy ulicy Zarembowicza cztery budynki hotelowe. Utworzy w nich prawie 270 lokali inwestycyjnych. Rozpocznie prace w najbliższych miesiącach.

Spółka Blue House Zastępstwo Inwestycyjne Sp. z o.o. otrzymała 25 kwietnia (po 4 miesiącach) pozwolenie na budowę czterech budynków hotelowo-usługowych, o łącznej kubaturze niemal 140 tys. metrów sześciennych. Powstaną na działkach nr 27/8 praz 28/3, przy zbiegu ul. Rdestowej i Zarembowicza, o powierzchni ponad 1,1 ha. Za projekt architektoniczny odpowiada Marcin Dziewoński z Pracowni Projektowej Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. Realizacją inwestycji zajmie się spółka Dzisiejszy Dom Sp. z o.o.

UM Wrocławia


Okolica Minimaxów oferuje wszystko, co potrzebne do tego typu inwestycji: idealną komunikacje lotniczą, drogową i miejską. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się park z alejkami spacerowymi. W budynkach powstaną również lokale usługowe (kawiarnie, bar, sklepy), a na terenie inwestycji parking i miejsca postojowe dla samochodów oraz rowerów – mówi nam inwestor.

Materiały inwestora


Blisko 270 lokali w czterech condohotelach

Na inwestycję złożą się cztery pięciokondygnacyjne budynki, o łącznej powierzchni użytkowej ok. 7 640 mkw. Znajdzie się w nich 264 lokali inwestycyjnych. Powierzchnia większości z nich wyniesie 24,5 mkw., z dostępem do antresoli o pow. prawie 8 mkw. i balkonu 5 mkw. Antresoli nie będą miały mieszkania na najwyższej kondygnacji.

Będą to obiekty typu condohotel, gdzie właściciele lokali inwestycyjnych będą wynajmowali je samodzielnie lub poprzez operatora – wyjaśnia deweloper.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Odwiedzający będą mieli do dyspozycji lokale usługowe na parterze oraz 184 naziemne miejsca parkingowe. Inwestor planuje rozpocząć budowę w drugiej połowie tego roku. Podzielił ją na cztery etapy – jako pierwszy powstanie budynek D.

Materiały inwestora


Będzie więcej inwestycji hotelowych w sąsiedztwie lotniska

W okolicy lotniska powstaną nie tylko lokale na wynajem, ale także hotele. Jeden z nich, trzygwiazdkowy, stanie przy zbiegu ul. Granicznej i Rdestowej. Arche Sp. z o.o. utworzy w nim 120 pokoi. O szczegółach przedsięwzięcia pisaliśmy w marcu.

Materiały inwestora


Dodatkowo bezpośrednio przy lotnisku stanie hotel renomowanej sieci. Jego budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. O tej inwestycji informowaliśmy w styczniu.