DODAJ

W Warszawie powstanie linia tramwajowa łącząca cztery dzielnice

Drogi i mosty / Warszawa
W Warszawie powstanie linia
Klaudia Nowicka
2018-01-29 14:34:35
Powstaje projekt budowlany linii tramwajowej, która połączy Wolę, Ochotę, Mokotów oraz Wilanów. Trasa osiągnie łącznie 20 kilometrów. Inwestycja umożliwi przejazd z Wilanowa do Centrum w około 25 min. 

Projekt podzielony został na poszczególne etapy

A) ul. Kasprzaka – Dworzec Zachodni (Wola)
B) Dworzec Zachodni – ul. Grójecka (Ochota) 
C) ul. Banacha – ul. Rakowiecka/Boboli (Ochota – Mokotów) 
D) Metro Pole Mokotowskie – Stegny (Mokotów) 
E) Stegny – Wilanów Zachodni (Wilanów) 
F) tory odstawcze lub pętla na Muranowie (Śródmieście) 

Odcinki B, D i E są elementami projektu unijnego.

Trasa do Wilanowa będzie obsługiwana przez 50 tramwajów kupionych specjalnie w tym celu. Spółka Tramwaje Warszawskie zakupi nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy. Na trasie z ul. Grójeckiej do ul. Puławskiej oraz trasy kończącej się na Stegnach będą dodatkowo obsługiwane przez posiadane już w TW maszyny. Zarząd zapewnia, że mieszkańcy nie będą musieli martwić się o hałas spowodowany przez nową linię tramwajową.

tw.waw.pl


Przez cały rok przygotowywany będzie plan budowlany oraz uzyskiwane dalsze pozwolenia. W ubiegłym roku wykonane zostały projekty geometrii torów i otoczenia, zagospodarowania terenu. Spółka informuje, że ma zamiar opublikować dokładniejszy harmonogram poszczególnych etapów realizowania projektu. 

Opisy poszczególnych etapów trasy wraz z grafikami zamieszczone są na podstronach na oficjalnej stronie Tramwajów Warszawskich. Pod tym adresem, wraz z upływem czasu dostępne będą kolejne, bardziej szczegółowe materiały i informacje.