DODAJ

Kolejny nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny w Polsce

Sport i rekreacja / Wałbrzych
Kolejny nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny
Kajtman
2012-07-26 19:03:03

Już niedługo w Polsce otwarte zostanie nowe, ogromne centrum sportowo-rekreacyjne. Wałbrzyski Aqua-Zdrój, o którym mowa, ma składać się z basenów, sali widowiskowo-sportowej, SPA, restauracji i hotelu. W celu zapewnienia odpowiedniej obsługi tysięcy gości, obiekt zostanie naszpikowany nowoczesnymi technologiami. Za ich wdrożenie odpowiedzialna będzie firma LSI Software, która wyposażyła już w systemy informatyczne inne wielkie inwestycje tego typu: Wrocławski Park Wodny i Termy Uniejów.


 


Świat pokochał aquaparki


Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat skojarzenia ze słowem „basen” uległy znacznej transformacji. Współczesne obiekty oferują nam znacznie więcej, niż jedynie zaspokojenie pływackiego zapału. Od czasu  powstania w 1985 r. pierwszego krytego aquaparku w kanadyjskim centrum handlowym West Edmonton Mall, świat pokochał koncentrowanie rozrywki wokół obiektów basenowych. Moda ta zawitała także do Polski. Już dziś w naszym kraju funkcjonuje kilkanaście takich obiektów, a niebawem do grona nowoczesnych parków wodnych dołączy Aqua-Zdrój Wałbrzych. Oprócz basenów kompleks obejmuje salę widowiskowo-sportową, hotel, SPA i dwa boiska piłkarskie.


 


Nowoczesne technologie umilą pobyt


Kompleks w Wałbrzychu oferuje wiele form rozrywki – goście mogą m.in. pograć w piłkę nożną, popływać w basenie, zrelaksować się w jacuzzi lub SPA. Aby ułatwić im korzystanie z tych możliwości, w centrum wdrożony zostanie nowoczesny system informatyczny, usprawniający i integrujący zarządzanie wszystkimi obiektami.


 


- Wypoczynek w aquaparkach stał się jedną z wiodących form spędzania wolnego czasu. Naszym zadaniem, jako twórców systemów zarządzających takimi obiektami, jest więc maksymalne ułatwienie ich funkcjonowania, przy zachowaniu niezwykle wysokiej jakości świadczonych usług. Dzięki naszemu systemowi wszystkie obiekty wchodzące w skład wałbrzyskiego Aqua-Zdroju będą wkrótce w pełni zintegrowane informatycznie, co oznacza, że menadżerowie będą mogli w łatwy i przejrzysty sposób nimi zarządzać. Dla przykładu gość korzystający z hotelu, restauracji czy SPA za pomocą jedynie opaski na rękę będzie miał naliczany jeden rachunek, który jest sumowany na koniec pobytu. Oprogramowanie usprawni więc i przyśpieszy obsługę klientów, co jest bardzo istotne w przypadku tak dużych obiektów – opowiada Grzegorz Siewiera z firmy LSI Software, która wdroży system w wałbrzyskim kompleksie.


 


Warty aż 2 miliony projekt wdrożenia systemu informatycznego w Aqua-Zdroju to kolejna tego typu inwestycja LSI Software. W ciągu ostatniego roku firma LSI Software wdrożyła technologie również w Parku Wodnym we Wrocławiu, który jest największym pod względem liczby obsługiwanych osób parkiem wodnym w Polsce, a także w Termach w Uniejowie.