Aluzyjna 17 zmierza do finałuźródło: Materiały inwestora

Aluzyjna 17 zmierza do finału

Warszawa
REKLAMA
Dobiegają końca prace wykończeniowe budynku mieszkalnego przy ul. Aluzyjnej 17 w Warszawie. Powstał on w pracowni architektonicznej DiM'84 Dom i Miasto. Generalnym wykonawcą jest firma PRiBO Suwałki, deweloperem zaś Yuniversal Podlaski.
Siedmiokondygnacyjny budynek w kształcie litery "C" powstaje w ostrych granicach działki. Granice te stuprocentowo wypełnia jedna podziemna kondygnacja garażowa. Powierzchnia zabudowy wynosi 1409 mkw.; powierzchnia użytkowa mieszkań 3994 mkw. Obiekt zaoferuje 79 mieszkań o powierzchniach od 24,9 do 92,5 mkw., komórki lokatorskie, całodobową ochronę oraz 119 miejsc parkingowych. Budynek dla nadania mu indywidualnego wyrazu zawiera na fragmencie wywyższenie kondygnacji technicznej stanowiące element charakterystyczny w krajobrazie miejskim Białołęki. Jest to półkolisty pionowy akcent w bryle budynku z masztem flagowym.
Budowę tę komentuje prezes Yuniversalu Podlaskiego Antoni Piekut – Wśród różnych naszych inwestycji ta przy ulicy Aluzyjnej 17 osadzona jest w wyjątkowej przestrzeni położonej między Wisłą a ulicą Modlińską. Jest to zaciszne miejsce otoczone lasem. Kameralna, niska zabudowa, inspirujące rozkłady mieszkań, nowoczesna architektura, wysoka jakość materiałów, windy z dojazdem do garaży to elementy, które nabywcom naszych mieszkań zapewnią komfortowy standard życia w tym budynku. Bliskość natury w dużych miastach jest obecnie luksusem, który ceni się tym bardziej im szybciej rozrasta się metropolia. Bliskie sąsiedztwo terenów zielonych w omawianej inwestycji to szansa na relaks, wycieczki piesze i rowerowe oraz spokój, jaki może zaoferować tylko przyroda. Przy tym wszystkim dobra infrastruktura komunikacyjna zapewni sprawny dojazd do centrum stolicy.
Na parterze budynku zaplanowano sześć lokali handlowo-usługowych. Dziedziniec wewnętrzny nad parkingiem podziemnym będzie zagospodarowany zielenią niską oraz dwoma drzewami magnolii. Mieszkania parterowe wychodzące na zewnętrzne elewacje budynku mają własne przedogródki.
Projekt Aluzyjnej 17 charakteryzuje architekt Czesław Bielecki – Budynek nawiązuje swoją architekturą do klasycznego wzoru nowoczesnej kamienicy z lat 30. Podobnie jak one zlokalizowany jest w pierzei zabudowy ulicznej. Tektonika budynku z półokrągłym wykuszem w północno-wschodnim narożniku podkreśla asymetryczność kompozycji. Bramę i furtkę zlokalizowano centralnie w głębokim podcieniu. Centralna część ślusarki bramnej ma stalowe ażurowe wypełnienie. Zapewnia to kameralność wewnętrznego dziedzińca z zielenią urządzoną  i wyodrębnionym przestrzennie placem zabaw dla dzieci. W części cokołowej i wejściowej do klatek schodowych zastosowano okładzinę z kamienia pińczowskiego typu "pińczak", na której zastosowano ze stali nierdzewnej literowe oznaczenia klatek schodowych itp. Elewacje dwóch ostatnich kondygnacji pokryto szarym tynkiem – zabieg ten obniża optycznie budynek dzieląc go na część cokołową (łączącą się charakterem z posadzką dziedzińca i chodnika z frontu), właściwy tynkowany trzon budynku do 4. kondygnacji i część wieńczącą z charakterystycznym akcentem narożnym z masztem flagowym spiętym w jedną formę z dwoma kominami ze stali nierdzewnej. Balkony z frontu mają pełną balustradę, co pozwala oddzielić widokowo i akustycznie użytkowników mieszkań od klientów usług zlokalizowanych w parterze.
REKLAMA
Fundament budynku powstał w technologii białej wanny, natomiast sam budynek ma konstrukcję słupowo-płytową. Jest ona bardzo korzystna dla nabywców mieszkań. Do fazy stanu surowego otwartego umożliwia ona znaczną elastyczność w konfigurowaniu ścian poszczególnych mieszkań i zmiany układów funkcjonalnych lokali. Cechę tę wykorzystują już pierwsi nabywcy mieszkań przy Aluzyjnej 17, którzy albo sami przeprojektowują układy swoich mieszkań, albo zlecają to swoim architektom wnętrz.
Realizację inwestycji i cechy budynku komentuje z ramienia generalnego wykonawcy Mirosław Jabłoński, dyrektor oddziału Warszawa PRiBO Suwałki – Budynek bez wątpienia można zaliczyć do obiektów mieszkalnych o podwyższonym standardzie. Jego projekt, choć wykonawczo trudny, był ambitny i będzie atrakcyjny dla mieszkańców. W piwnicy są potężne żelbetowe belki transferowe, które przesuwają osie konstrukcyjne. Oznacza to, że osie te nie pokrywają się z osiami ścian nośnych na kondygnacjach nadziemnych. Tak się projektuje, aby łatwiej można było modelować różne układy mieszkań. Budynek jest delikatny w wyglądzie, na co na pewno ma wpływ zastosowanie łączników "izokorb" przy kotwieniu płyt balkonowych. Tak się buduje na Zachodzie od dawna i tak już robi się to w Polsce. Obiekt jest zróżnicowany wysokościowo, ma tarasy na uskokach i mieszkania z tymi tarasami wydają się być najbardziej atrakcyjne. Funkcjonalność budynku jest bardzo dobra dzięki temu, że jest dobrze zaprojektowany. Plusem też jest to, że każde mieszkanie jest inne. Gdy mowa o wysokiej jakości dodać można, iż kamień znajdzie się w elewacji parteru od frontu, w strefach wejściowych do klatek schodowych, w portalach wind i częściowo na ścianach części wspólnych. W budynku są windy, które łączą kondygnację garażową z poziomami mieszkalnymi. Płyta garażu wykończona będzie żywicą epoksydową, która jest materiałem wytrzymałym, estetycznym i ułatwiającym utrzymanie czystości.
W budynku trwają obecnie prace wykończeniowe w zakresie tynków i podłoża pod posadzki. Całkowicie gotowa jest elewacja. W najbliższym czasie kończone będą chodniki, drogi i tereny zielone. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie spodziewane jest na przełomie listopada i grudnia.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA