DODAJ

Biura ArtNorblin certyfikowane w systemie BREEAM

Biura / Warszawa
Biura ArtNorblin certyfikowane w
Kajtman
2013-04-11 13:29:27

Grupa Capital Park, inwestor dawnej Fabryki Norblina, zdecydował się na certyfikację powierzchni biurowej kompleksu w oparciu o międzynarodowy system BREEAM. Inwestor rozważa również certyfikację części handlowo-usługowo-kulturalnej. Art Norblin Sp. z o.o. spodziewa się uzyskać pozwolenie na budowę w drugiej połowie roku.


 


- Pragniemy, aby projekt ArtNorblin ożywił tę część miasta i przyciągał warszawiaków klimatyczną atmosferą miejsca. Obiekt będzie żył nie tylko w ciągu dnia, dzięki licznym kawiarniom i restauracjom, których brakuje w okolicy, ale także po godzinach pracy biur i w weekendy – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor generalna ArtNorblin.Projekt będzie realizowany w oparciu o najwyższe standardy, które zagwarantują najemcom wysokiej klasy powierzchnie o unikalnym, industrialnym charakterze, a przyszłym użytkownikom komfort pracy. Dzięki wdrożeniu certyfikacji na etapie projektowania, projekt ArtNorblin będzie realizowany od początku z poszanowaniem środowiska naturalnego. 


 


Na terenie dawnej Fabryki Norblina powstanie wielofunkcyjna przestrzeń o łącznej powierzchni użytkowej ponad 61 tys. mkw. Około 22 tys. mkw. zajmie powierzchnia usługowo-handlowo-kulturalna zlokalizowana na poziomach od -1 do +2. Wokół głównej brukowanej uliczki, przy której pozostaną dawne hale fabryczne po rewitalizacji, powstanie miejsce spotkań i zakupów – około 70 sklepów i restauracji, BioBazar, a także ogólnodostępne Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina z zabytkowymi maszynami oraz interaktywną częścią multimedialną. W obiekcie znajdzie się również 39 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A na poziomach od +3 do +8. Na czterech podziemnych kondygnacjach zostanie zlokalizowany parking dla samochodów oraz nowatorski automatyczny parking dla rowerów na 90 miejsc postojowych (łącznie w projekcie przewidziano około 180 miejsc dla rowerów).


 


Pierwszym najemcą ArtNorblin jest sieć delikatesów Piotr i Paweł, który zajmie ok. 2 300 mkw.Autorem projektu architektonicznego jest PRC Architekci.