DODAJ

C&W doradzało spółce PGE Systemy S.A.

Warszawa
C&W doradzało spółce PGE
Kajtman
2013-07-23 16:02:49

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała spółkę PGE Systemy S.A., wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej PGE, w transakcji najmu 2.100 mkw. powierzchni biurowej w budynku Sienna Center w Warszawie.


 


Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Oferuje pełen zakres zintegrowanych usług dotyczących wszystkich rodzajów nieruchomości na całym świecie, w tym usług w zakresie najmu, sprzedaży i zakupu, finansowania dłużnego i kapitałowego, bankowości inwestycyjnej, usług korporacyjnych, zarządzania nieruchomościami, obiektami i projektami, doradztwa i wyceny.


 


PGE Systemy S.A. jest spółką zajmującą się świadczeniem usług teleinformatycznych dla spółek Grupy Kapitałowej PGE, największego w Polsce przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Firma wdraża projekty ICT oraz optymalizuje zarządzanie aktywami i kosztami w ramach Grupy. Wdraża również nowe technologie z zakresu automatyzacji mające na celu przyspieszenie obiegu informacji i usprawnienie zarządzania w GK PGE.


 


Sienna Center to budynek biurowy zlokalizowany w centrum Warszawy pomiędzy ulicami Sienną, Twardą i Żelazną. Biurowiec składa się z trzech niezależnych części, których łączna powierzchnia najmu wynosi około 20.000 mkw. Obiekt został ukończony w 1998 r., a w latach 2009-2011 przeszedł gruntowną modernizację. Współwłaścicielami Sienna Center są firmy CA Immo i AXA.


 


Obecna siedziba PGE Systemy S.A. mieści się przy ul. Mysiej 2 w Warszawie. Do nowego budynku PGE Systemy S.A. wprowadzi się do końca sierpnia 2013 r.