Nowe stacje wnętrzowe w PGE Dystrybucja

Nowe stacje wnętrzowe w PGE Dystrybucja

Białystok
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

PGE Dystrybucja Oddział Białystok buduje dwie stacje wnętrzowe 110/15 kV z rozdzielnicą 110 kV w technologii GIS, zasilane liniami kablowymi 110 kV.

Jak informuje PGE Dystrybucja, mając na uwadze wzrost zapotrzebowania na moc szczytową oraz konieczność odciążenia istniejących stacji 110/15 kV, białostocki oddział spółki w 2013 roku rozpoczął budowę dwóch wnętrzowych stacji elektroenergetycznych 110/15 kV z rozdzielniami 110 kV w technologii GIS (urządzenia w izolacji SF6).

 

Stacje 110/15 kV z rozdzielnicą 110 kV wykonaną w technologii GIS to obiekty całkowicie wnętrzowe wyposażone w nowoczesne systemy automatyki zabezpieczeniowej, łączności, telemechaniki oraz pomiarów energii. W celu połączenia stacji z istniejącymi liniami 110 kV wykonywane są dwutorowe powiązania kablowe 110 kV o długościach od kilkuset metrów do ok. 1,5 kilometra, wraz z odcinkami traktów światłowodowych.

 

REKLAMA

PGE Dystrybucja podaje, że jedna z budowanych stacji będzie umożliwiała przyłączenie nowych odbiorców zlokalizowanych w północno-zachodniej części Białegostoku oraz przyległych do granic miasta terenów gminy Choroszcz. Natomiast druga stacja umożliwi dostarczanie energii elektrycznej o odpowiednich parametrach jakościowych dla Białostockiej Podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz rozwijających się obszarów sąsiadujących ze stacją.

 

Prace związane z realizacją inwestycji są już bardzo zaawansowane. PGE Dystrybucja planuje zakończenie budowy stacji w pierwszym kwartale 2014 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA